buttons buttons

Cемінар «Залучення інвестицій на реалізацію сталої енергетичної політики…»

13 грудня м. Мена приймала гостей, серед яких був селищний голова А. Портний та спеціаліст з енергозбереження Сосницької селищної ради І. Зайченко.

Представники «Угоди мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) разом з Менською міською радою провели інформаційний захід про хід реалізації проекту «Модернізація (реконструкція) вуличного освітлення в місті Мена».

На заході також було організовано прес-тур для журналістів та інформаційний семінар для учасників угоди мерів «Досвід Мени у впровадженні проекту по вуличному освітленню».

У центрі уваги – проект реконструкції міської системи вуличного освітлення за фінансування Європейського Союзу через Програму CoM-DeP. Виконання цього проекту дозволить місту Мена скоротити споживання енергії системою вуличного освітлення на 66% (з 291,576 МВт-год до 99,243 МВт-год), а також суттєво зменшити щорічні викиди парникових газів (зі 134,12 т CO2 до 45,65 т CO2).

Інформаційний семінар розпочала спільна прес-конференція, яку проводили перший заступник голови Чернігівської ОДА Леонід Махневич, міський голова Мени Геннадій Примаков, керівник Команди підтримки Програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти»  Ян Едвін Ваандерс.

Після цього паралельно відбувалося 2 заходи: один для журналістів, який включав ознайомлення з реконструкцією вуличного освітлення та спілкування з жителями міста та учасниками даного проекту. Інша група залишилася для участі в інформаційному семінарі, де представники команди проекту розповідали про шляхи реалізації та інші особливості реконструкції освітлення.

В області, є 12 підписантів Угоди Мерів: міста (Прилуки, Чернігів, Мена, Сновськ, Носівка, Городня, Ніжин, Н.-Сіверській, Корюківка) та селища міського типу (Короп, Варва, Сосниця). Вони мають можливість, після розробки плану дій сталого енергетичного розвитку, взяти участь у грантовій програмі «Угода Мерів – Схід» на 2017-2018 роки.

Крім того, в рамках Угоди мерів заплановано організацію та проведення декількох заходів, які спрямовано на підвищення спроможності українських міст – підписантів Угоди Мерів готувати та відповідно реалізовувати проекти у сфері енергоефективності та сталого енергетичного розвитку відповідно до вимог донорів, міжнародних проектів та інших організацій.

Захід був дуже насиченим. А в завершення дня кращі колективи та виконавці Мени та району усіх гостей порадували концертом.

(За матеріалами сайту Менської міської ради)