buttons buttons

День пам’яті трагедії на Чорнобильській АЕС

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 01:23 сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя — аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), розташованої у м. Прип’ять Київської області.

Масштаби цієї події набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх країнах. Причиною аварії стали використання застарілого (недосконалого) типу реактора, порушення технологічної дисципліни, допущення помилок під час проведення технологічного експерименту, домінування при прийнятті рішень політичних факторів над економічними, екологічними, моральними, ігнорування союзним центром прав та інтересів Української РСР.

Сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря становила 50 мільйонів Кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році. Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні сталася аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію. Від вибуху і гасіння пожежі, що тривала близько 10 днів загинула 31 особа і понад 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло щонайменше 15 тис. осіб, які були уражені радіацією в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.

Без тих людей, що пішли у саме пекло, однозначно усе було б набагато гірше. Про те, що сталось, не можна забувати. Лише пам’ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров’я та життя. Пам’ять — це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших. Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам’яті, що не даватимуть забути про трагедію.

26 квітня 2016 минає 30 річниця від дня екологічної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС. В цей день кожного року ліквідатори району збираються щоб хвилиною мовчання пом’янути своїх побратимів.

Цього дня в Сосниці, біля оновленого пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС, також пройшов мітинг, покладання вінків, квітів і відправа панахиди за померлими ліквідаторами.

На мітингу були присутні керівники району, чорнобильці, вдови, представноки учнівської та студентської молоді, засоби масової інформації та громадськість селища.

Джерело фотоматеріалів