День визволення Сосниці від фашистських загарбників

Уже сімдесят п’ять років відділяє всіх нас від того страшного дня, коли в кожну українську сім’ю надійшла зловісна звістка про початок великої кровопролитної війни. Безжальне колесо Другої світової війни прокотилося по українській землі, залишивши за собою розруху і безліч людських жертв.

Справжній масштаб цих великих втрат неможливо оцінити. Та навіть всевладний час не в змозі стерти із нашої пам’яті згадку про ті страшні і величні події. Нам ніколи не забути цієї страшної трагедії.

Пам’ятаємо і воєнні дії на території нашої малої батьківщини, рідної нам Сосниччини. І зараз, у ці вересневі дні, згадуємо події, які передували її звільненню від ярма окупації.

Сьогодні, 18 вересня ми відзначали пам’ятну дату — 75-ту річницю визволення селища від фашистських загарбників.

Урочисті заходи розпочалися покладанням квітів до Меморіалу Слави та до пам’ятників перемоги над нацизмом у Другій світовій війні за участю голови Сосницької селищної ради Андрія Портного, в.о. голови районної державної адміністрації Федіра Давиденка, заступника голови районної ради Геннадія Смаглюка, керівника апарату райдержадміністрації Миколи Єсипенка, начальника фінансового відділу Валентина Очередька та голови районної організації ветеранів України Надії Кузьменко.

Урочистості продовжились біля меморіалу Слави, де було проведено мітинг реквієм. Світлу пам’ять та безсметний подвиг воїнів-визволителів учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання. Присутні схилили голови у хвилині мовчання перед тими, хто боронив наше селище від ворога у роки Другої світової війни, хвилиною мовчання вшанували пам’ять співвітчизників, полеглих у боротьбі за честь і свободу України, усіх невинних жертв, чиє життя обірвала війна та поклали квіти до меморіалу Слави.