buttons buttons

Державні закупівлі в Сосниці стають прозорими та економними

Як було написано в попередніх записах сайту, Сосницька селищна рада почала працювати з системою «Прозоро» (ProZorro), яка спрямована зробити більш прозорою процедуру закупівлі товарів та послуг бюджетними установами та комунальними підприємствами.

Працює система «Прозоро» приблизно так:

1. Розпорядник бюджетних коштів в системі створює замовлення на купівлю певного товару.
  2. Система автоматично розповсюджує це замовлення на інших сайтах партнерів, таких як prom.ua або e-tender.biz.
  3. Далі починається аукціон, учасники (постачальники) якого приховані під номерами.
  4. Перемагає в торгах той учасник, який запропонує найнижчу ціну.
  5. Крім того, ця процедура є відкритою та прозорою для кожного користувача мережі Інтернет.

При першому випробуванні нової системи селищна рада зекономила 1098 грн. при купівлі 60 упаковок офісного паперу.

До сьогодні було проведено ще декілька прозорих закупок. Так, наприклад, були проведені процедури по закупці:

• Технічний пилосос. Очікувана вартість зіставила 5000 грн., пропозицію отримали за 4898 грн. Результат: економія 102 грн.
  • Два системних блоки. Очікувана вартість – 8000 грн., пропозиція – 5997 грн., економія – 2003 грн.
  • Молоко та масло. Очікувана вартість – 5890 грн., пропозиція – 5667 грн., економія – 223 грн.
  • При закупівлі продуктів харчування (крупи, капуста, яйця, цукор, м’ясо і т.д.) в цілому було заощаджено біля 2000 грн.

Нагадуємо, що система прозоро надає змогу кожному переглянути всі закупки й історію пропозицій.

Переглянути закупки селищної ради