buttons buttons

Формування сильного громадського сектору як найкраща стратегія розвитку громади

27-28 лютого у м. Києві відбулась національна конференція «Аутсорсинг у місцевому економічному розвитку», організована Асоціацією міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). У заході взяли участь близько 200 представників місцевого самоврядування та інституцій, діяльність яких спрямована на розвиток територіальних громад – громадських організацій і комунальних установ. Серед учасників були і представники з Сосниці, а саме селищний голова Андрій Портний та член ГО «Сосницькі горизонти» Валентин Чепіга

Під час конференції АМУ провели експертну дискусію «Секторальні реформи та розвиток громад: синхронізація» та висловили бачення можливостей залучення громадських організацій до прийняття рішень на місцевому рівні та надання послуг жителям міста у сферах: охорона здоров’я, освіта, ЖКГ, соціальний захист, місцевий розвиток, адміністративні послуги.

Як зазначив аналітик з питань місцевого економічного розвитку АМУ Ігор Пітцик: «Найкраща стратегія – формування сильного громадського сектору, створення громадських організацій». Кожна громада може вирішити це питання по-різному, виходячи із власних потреб та можливостей.

Важливість роботи розвиткових інституцій у громаді була підтверджена в другий день конференції, коли свій досвід діяльності презентували громадські організації та комунальні заклади: КП «Інститут розвитку міста» (Вінниця), КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу», ГО «Асоціація економічного розвитку Коломийщини», КУ «Агенція розвитку Миколаєва», ГО «Асоціація економічного розвитку Коломийщини» та інші. Серед здобутків зазначених організацій є і розробки стратегій місцевого розвитку, і робота над брендингом регіону, і залучення грантових коштів на реалізацію різноманітних ідей, і проведення мистецьких акцій та фестивалів.

Наприкінці заходу відбувся ярмарок міжнародних проектів «Можливості  для розвитку територіальних громад». Зокрема, представники проектів USAID ПУЛЬС, «Громадяни в дії», ДОБРЕ, «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи-ІІ», Канадського фонду місцевих ініціатив та Міжнародного республіканського інституту розповіли про співпрацю з об’єднаними територіальними громадами, органами місцевого самоврядування, неурядовими та громадськими організаціями, озвучили умови фінансування проектів розвитку та ознайомили учасників з правилами подання заявок на конкурси.