buttons buttons

Х міжнародна конференція «Угода Мерів: нові горизонти та можливості»

У Луцьку, 13 червня, відбувся перший день роботи X міжнародної конференції Асоціації «Енергоефективні міста україни» на тему: «Угода мерів: нові горизонти та можливості», участь у якій прийняв селищний голова Андрій Портний.

Також у ній брали участь експерт з енергоефективності від Європейської комісії групи підтримки Євросоюзу для України Кжиштоф Герульський, керівник проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Крістніна Хагенедер, керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діана Корсакайте, керівник проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Енергоефективність у житловому секторі України» Софія Лінн, керівник команди проекту ЄС «Угода мерів-Схід II», старший проектний менеджер Асоціації «Енерджі Сітіз» Крістоф Фрерінг, міський голова Долини, президент Асоціації «Енергоефективні міста України» Володимир Гаразд, а також експерти, координатори проекту, представники Кабінету Міністрів України, голови міст України, .

У перший день конференції директор проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» Роберт Кюнне разом з керівником проекту «Школа Енергії» Кіліаном Шубертом представили результати та успіхи українсько-німецького навчального проекту з енергоефективності, який об’єднав дітей та дорослих зі всієї України заради досягнення спільної мети – збереження навколишнього середовища шляхом поширення інформації щодо необхідності впровадження енергоефективних заходів та бережливого споживання енергії.

Потім розпочалося перше пленарне засідання «Виклики для провадження енергетичних реформ в Україні». У другій половині дня – пленарне засідання «Угода мерів 2020-2030» та Панельні дискусії: «Енергетичне та мережеве партнерство для підсилення Угоди мерів», «Програми та проекти підтримки Угоди мерів 2020-2030».

Темами обговорень на другий день роботи конференції були термомодернізація будівель, роль житлового сектору як ключового елементу успішного впровадження Угоди мерів та підвищення рівня участі громадянського суспільства в Угоді мерів.

В рамках конференції та відкриття Європейського Тижня Сталої Енергії про результати своєї діяльності в країнах Східного Партнерства, у тому числі в Україні, відзвітували представники двох грантових проектів – «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (COM-DEP) та «Угода мерів – Схід-2» (COM-East-II).

Зокрема, керівник Команди Підтримки Програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» Ян Едвін Ваандерс проінформував, що з 19 підтриманих його програмою інноваційних заявок з підвищення енергоефективності муніципалітетів 5-ти країн Східного Партнерства, в Україні реалізують 11. На теренах Волинської області, до прикладу, місто Нововолинськ отримало грант в 1 037 062 євро (понад 30 мільйонів гривень), що є другим результатом згідно обсягів залучення грантових коштів.

«Україна є для нас дуже важливою, ми працюємо також і у інших країнах східного партнерства – Грузії, Вірменії, Молдові та Білорусі. Я думаю, що ваша країна, де аграрна складова економіки є доволі потужною, вже відчуває негативні наслідки глобального потепління. Тобто всім зрозуміло, що викиди двоокисі вуглецю в атмосферу, і відповідно, спалювання газу та вугілля, треба зменшувати, треба шукати альтернативні джерела енергії», – резюмував лідер команди «Угода мерів – Схід-2» Крістоф Фрерінг.

Своєю чергою, Президент Асоціації «Енергоефективні міста України» і міський голова міста Долина Івано-Франківської області Володимир Гаразд висловив сподівання, що вже до 2020 року вдасться добитися позитивних зрушень у цьому напрямку.

Ознайомитись з програмою конференції