buttons buttons

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації інформує, що Компанією «Монсанто Україна» розпочато прийом грантових пропозицій від громадських організацій в рамках програми соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього». Подання заявок на перший етап відбуватиметься
з 1 по 18 грудня 2016 року.

Пропозиції проектів, які спрямовані на розвиток сільських громад, приймаються за такими напрямами:

• освітні програми, спрямовані на покращення освіти у сільській місцевості, зокрема підтримка шкіл, бібліотек, наукових центрів, навчальних програм для фермерів;
  • програми зі сталого розвитку середовища громад, у тому числі підтримка програм з покращення енергоефективності та доступу до чистої води, підтримка центрів для людей з особливими потребами, забезпечення інших місцевих потреб;

Відбір пропозицій проектів здійснюватиметься у два етапи. На першому етапі громадські організації можуть подати коротку інформацію про проект українською мовою. Організації, які пройдуть попередній відбір, подадуть на другий етап більш детальну інформацію про проект та організацію англійською та українською мовами. Планується, що остаточне рішення про отримувачів грантів буде оголошено навесні 2017року.

Максимальний розмір гранту, що може бути наданий – 200 000 грн.

Більш детальна інформація за посиланням.

monsanto1

Найпоширеніші запитання

Хто може взяти участь у програмі соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього»?

У конкурсі грантових пропозицій можуть взяти участь громадські об`єднання та благодійні організації, зареєстровані відповідно до чинного законодавства України.

За якими напрямами можна подавати грантову пропозицію?

Програма «Україна – житниця майбутнього» спрямована на поліпшення життя людей у сільській місцевості шляхом підтримки соціальних проектів за такими напрямами: ‐ освітні програми для сільської місцевості, зокрема підтримка шкіл, бібліотек, наукових центрів, навчальних програм для фермерів; ‐ програми зі сталого розвитку середовища громад, у тому числі підтримка програм з покращення енергоефективності та доступу до чистої води, підтримка центрів для людей з особливими потребами, забезпечення інших місцевих потреб.

Яким чином відбувається відбір грантових пропозицій?

Відбір пропозицій проектів здійснюється у два етапи:

• 1 етап – учасник надсилає Аплікаційну анкету №1 з короткою інформацією українською мовою до 18 грудня 2016 року включно в електронному вигляді на адресу charity.ukraine@monsanto.com. У разі позитивного рішення, учасник отримає запрошення для участі у другому етапі відбору електронною поштою орієнтовно до 10 січня 2017 року
  • 2 етап – Аплікаційна анкета №2 (більш детальна інформація англійською та українською мовами) надсилається учасником до 29 січня 2017 року включно на адресу charity.ukraine@monsanto.com. Після розгляду Наглядовою Радою, остаточне рішення про отримувачів грантів буде оголошене орієнтовно навесні 2017 року.

Якщо проект стане переможцем грантової програми, коли можна буде отримати кошти та почати реалізацію проекту?

Перший транш буде перерахований на рахунок переможця після підписання договору, орієнтовно навесні 2017 року. Наступні транші перераховуються у разі затвердження звіту про успішне виконання попередніх етапів проекту. Кількість траншів залежатиме від складності проекту (від одного до трьох).

Куди треба відправляти заповнену аплікаційну анкету?

На адресу charity.ukraine@monsanto.com

Чи можливо відправити декілька аплікаційних анкет для участі у конкурсі?

Ні, не можна. За умовами конкурсу від кожної організації приймається до розгляду одна аплікаційна анкета. У разі якщо від організації надійде більш ніж одна аплікаційна анкета, буде розглядатись перша анкета за часом відправлення.

Як можна отримати аплікаційну анкету?

Аплікаційну анкету № 1 можна завантажити на веб‐сайті компанії «Монсанто Україна» (за адресою www.monsanto.com/global/ua/ourcommitments/pages/grain‐basket.aspx).

Аплікаційну анкету № 2 отримають переможці першого етапу електронною поштою.

Чи треба вказувати додаткові джерела фінансування проекту?

Так, треба. Проектна заявка отримає додаткові бали за додаткові джерела фінансування під час відбору.

За якими критеріями здійснюється оцінка заявок?

Основні критерії відбору такі:

1. планований вплив проекту, актуальність проблеми, на вирішення якої спрямований проект, планований конкретний і значущий результат (максимальний бал – 5). Враховуються також такі аспекти: наявність підтримки проекту на рівні місцевої територіальної громади; комплексність у підході до розв’язання проблеми.
  2. економічна ефективність проекту (максимальний бал – 5), максимальна ефективність та прозорість у використанні коштів.
  3. фінансові та організаційні можливості здобувача, перспективи продовження діяльності після завершення пропонованого проекту (максимальний бал – 5). Враховуються: розмір власного внеску учасника, в тому числі нефінансового; ступінь залучення до реалізації проекту бізнес‐структур, місцевих органів самоврядування тощо; можливості подальшого розвитку проекту.

Яка може бути сума гранту програми «Україна – житниця майбутнього»?

Від 50 000 до 200 000 грн.

Чи треба повертати кошти після реалізації соціального проекту?

Ні, грант – безповоротна цільова грошова благодійна допомога, що надається для реалізації проекту, відібраного на конкурсних засадах.

Чи можна отримати грантову допомогу для фінансування бізнес-проекту?

Ні, не можна. Грантова допомога надається виключно для реалізації соціальних проектів, які відповідають місії програми «Україна – житниця майбутнього».

Чи отримую я відповідь щодо результатів відбору до першого етапу?

Так, на початку лютого 2017 роки ви отримаєте лист‐повідомлення про результати першого етапу. Якщо ви не отримали відповідь, ви можливо неправильно вказали свою електрону адресу або ваша електрона скринька переповнена.