buttons buttons

Масляна в Сосниці: млинці, розваги та спалення опудала

Масляна – це старе слов’янське свято, це веселі проводи зими, очікування найближчим часом тепла, весняного пожвавлення природи. Основними атрибутами народно-християнського свята традиційно були опудало зимової пори, гуляння, красиві наряди, розваги, катання на санях, і, звичайно ж, гаряченькі, рум’яні і круглі млинці. Вони мають ритуальне значення, тому як являли собою символ сонця.

Так, в Сосниці 25 лютого, в ході проведення народного гуляння, на головній площі селища люди прощалися з зимою і зустрічали весну.

Своїми талантами гостей цього заходу радували народний колектив «Криниці», колектив районного будинку культури, музичної школи, аматори сцени з смт Сосниця та гості з сіл Загребелля, Велике Устя, Авдіївка та Змітнів, які брали участь в конкурсі.

У підсумку, глядачі визначили переможця конкурсу своїми гучними оплесками і ним став колектив с. Загребелля.

Під час гулянь над площею розносилися пісні, діти виконували танці, а жителям і гостям міста пропонували взяти участь в лотереї та іграх, діти спускалися з снігових гірок і каталися на конях.

Під кінець заходу було спалено опудало холодної зими і розіграна лотерея. Найціннішими призами були два мішки зерна, два гусака і один баранчик.