Масляна в Сосниці: вареники, розваги та спалення опудала

Масляна – це старе слов’янське свято, це веселі проводи зими, очікування найближчим часом тепла, весняного пожвавлення природи. Основними атрибутами народно-християнського свята традиційно були опудало зимової пори, гуляння, красиві наряди, розваги, катання на санях, і, звичайно ж, гаряченькі вареники.

Так, в Сосниці 17 лютого, в ході проведення народного гуляння, на головній площі селища люди прощалися з зимою і зустрічали весну.

Сміх та галас не стихав протягом всього свята. Адже усіх охочих запрошували до рухливих ігор. І дітки, і дорослі то перетягували канат, то наввипередки носили колобка, катались на конику , то забивали гвіздки в колоду.

Ті, хто змерз, могли погрітися чаєм, скуштувати куліш чи вареники.

Під час гулянь, як і годиться за давньою язичницькою традицією, спалили опудало масляної, як символ закінчення зими.