buttons buttons

Не ігноруйте правила безпеки! Не паліть суху траву, стерню, листя та сміття

З настанням теплої та сухої погоди люди, ігноруючи вимоги правил безпеки, почали масово спалювати на присадибних ділянках, полях і луках суху траву, стерню, листя та сміття, тим самим наражаючи на небезпеку не тільки своє майно, але й власне життя. Як результат, в районі різко зросла кількість пожеж у екосистемах. Лише за вихідні на Сосничинні з вищезазначеної причини виникло 3 пожежі.

• 09 березня до Служби порятунку 101 у Сосницькому районі надійшло повідомлення про загоряння на відкритій території біля с. Масалаївка сухої трави на площі 0,5 га.
  • 10 березня до Служби порятунку 101 у Сосницькому районі надійшло повідомлення про загоряння на відкритій території біля с. Якличі сухої трави на площі 2 га.
  • 12 березня до Служби порятунку 101 у Сосницькому районі надійшло повідомлення про загоряння на відкритій території біля смт Сосниця сухої трави на площі 02 га.

Небезпека таких пожеж полягає в тому, що поривами вітру вогонь швидко розповсюджується на значні відстані і охоплює житлові будинки, господарчі споруди та гектари відкритої території.

У зв’язку з цим, рятувальники звертаються до населення з проханням бути вкрай уважними та обережними у поводженні з вогнем. Не розводьте багаття, не кидайте непогашені недопалки або сірники поблизу будівель, в лісопаркових зонах, на полях, луках та узбіччях доріг.

Перш, ніж розпалити багаття, розчистіть навколо нього суху траву в радіусі 1 м. Не розводьте вогнища у вітряну погоду та ближче 15 м від будівель. Постійно контролюйте процес горіння, адже поривами вітру або по сухій траві полум’я може вмить перекинутися на житлові чи господарчі будівлі, автомобілі, дерева тощо. Слідкуйте за розвагами дітей, роз’яснюйте їм про небезпеку пожеж, ховайте від них сірники та запальнички.

Крім того, звертаємося до керівників сільгосппідприємств та нагадуємо про заборону випалювання залишків сухої трави та стерні на полях. Нехтування вимогами правил пожежної та екологічної безпеки відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу для громадян у розмірі від 170-ти до 340-ка гривень, а для посадовців — від 850-ти до 1190-та грн.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

Начальник Сосницького районного сектора
У ДСНС України у Чернігівській області