buttons buttons

Не спалюйте сухе листя і траву!

Ось уже прийшла весна, разом з якою прийшло тепло і розтанув сніг. Але замість того щоб вдихати на повні груди аромати тепла ми задихаємося від смороду. Вже котрий день наші жителі палять опале листя і суху траву… Так, листя зараз дуже засмічує двори, дороги, тротуари, але речовини, які виділяються при спалюванні цих органічних відходів «засмічують» організми наших дітей, сусідів та інших сосничан.

Тому, шановні жителі, під час прибирання своїх присадибних ділянок Сосницька селищна рада наполегливо просить утриматися від розведення вогнищ і спалювання листя, рослинності, гілок тощо. Адже це завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій та призводить до забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які негативно впливають на здоров’я: стан дихальних шляхів, астматичні захворювання, захворювання щитовидної залози та інше.

Нагадуємо, що спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів.

Селищем патрулюють правоохоронці, які мають право скласти адміністративний протокол на порушників, які розпалюють багаття.

Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, а саме: статті 50 Конституції України, статей 9 та 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», пунктів 3.6.14., 3.7.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, пунктів 3.6., 6.4.2. Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України, Закону України «Про благоустрій в населених пунктах».

Дії, що є порушенням зазначених норм законодавства тягнуть відповідальність відповідно до ст. 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця стаття передбачає накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідаючи на питання: «А що ж треба робити з опалим та зібраним листям?» можна сказати, що найбільш «дружнім» у відношенні до довкілля є компостування опалого листя.

Якщо ви бачите, що горить суха трава

Підпал має бути негайно припинений. Ми рекомендуємо негайно загасити полум’я,  підручними засобами, а якщо це неможливо – викликати пожежних (101). Якщо вам вдалося виявити осіб, які НЕЗАКОННО спалюють листя і траву ви маєте право викликати поліцію, щоб порушника було притягнуто до відповідальності. Також кожен може самостійно зафіксувати факти таких згарищ і передати правоохоронцям!