buttons buttons

Програма Сосницької селищної ради «Теплий дім» для населення

Хочу поінформувати жителів Сосницької селищної ради про нові можливості — Програму підтримки енергозбереження «Теплий дім».

Україна посідає одну з передостанніх позицій у світі за критерієм енергоємності виробництва та витратами житлового сектора на обігрів помешкань у холодну пору року. В Україні майже у 4 рази витрачається більше енергії на обігрів житла, ніж середньоєвропейські показники.

Загально поширена думка, що у великому споживанні газу «винні» підприємства олігархів, однак дослідження показують, що найбільшим споживачем газу в країні є населення. За результатами досліджень, для обігріву приватних будинків ми використовуємо 45% газу від загального обсягу споживання. Крім того, близько 60% газу, якій спалює населення для обігріву, втрачається марно, тобто фактично йде на обігрів повітря через неефективні котли, теплотраси, вентиляцію та вкрай погану термоізоляцію будинків.

З метою стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів Сосницька селищна рада 28.12.2016 прийняла Програму енергозбереження для населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово будівельних кооперативів (ЖБК) на 2017 рік «Теплий дім», якою передбачена компенсація громадянам, ОСББ або ЖБК 10 % тіла «теплого» кредиту. Окрім цього продовжує дію державна програма «теплих» кредитів.

Таким чином тим хто вирішив провести заходи з енергозбереження за рахунок кредитних коштів, особистий внесок складатиме в районі 50% від загальної вартості робіт чи матеріалів.

Також хочу звернути увагу жителів ОСББ та ЖБК на цю можливість. Відшкодування держави за «теплим» кредитом для вас складе в районі 40% тіла кредиту, плюс 10% селищна рада. Окрім цього частку у 50%, яку необхідно сплатити мешканцям багатоквартирного будинку, ви сплачуєте в розстрочку протягом декількох років, що значно зменшує щомісячний платіж. В результаті ви отримаєте будинок, який почне заощаджувати ваші кошти.

На сплату 10% тіла кредиту за надані банківськими установами позики населенню, ОСББ та ЖБК на енергозберігаючі заходи, Сосницька селищна рада передбачила на 2017 рік 200 000 грн.

Більш детальна інформація про програму:

Тож поспішайте!

Андрій Портний