buttons buttons

Рятувальники наголошують: забороняється палити стерню, розпалювати багаття, застосовувати будь-який відкритий вогонь на хлібних полях

З початку жнив поточного року на ланах Чернігівської області сталася 1 пожежа, внаслідок якої було знищено 0,49 га зернових культур. Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні.

З метою забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час збиральної компанії рятувальниками проводяться рейдові перевірки полів та сільськогосподарських об’єктів.

Основні питання, яким приділялася увага в ході перевірок – це по-перше наявність опашки та первинних засобів пожежогасіння. Проведення опашки — це один з найбільш ефективних та дієвих методів захисту від недбалих водіїв, які викидають з вікна автомобіля непогашений недопалок, проїжджаючи повз родюче поле. Навіть, якщо станеться займання сухої трави на придорожній території за рахунок наявної опашки вогонь не перекинеться на поле. Також доведено питання необхідності дотриманні правил протипожежної безпеки робітниками на полі.

В ході рейдів окрема увага приділяється спалюванню стерні. Незважаючи на заборони, щороку після збирання врожаю виникає ця проблема. А безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.

З кращого боку слід відзначити, що на території району функціонує 13 місцевих пожежних команд, 2 команди почали функціонувати в цьому році (с. Вільшане та с. Велике Устя).

Рятувальники наголошують, що категорично забороняється палити стерню та пожнивні залишки, розпалювати багаття, застосовувати будь-який відкритий вогонь на хлібних полях і поблизу, а також на зернотоках, заготівельних пунктах, поруч із стогами соломи й сіна. Пам’ятайте, що дотримання всіх вимог – це гарантія збереження врожаю від пожежі!