buttons buttons

Семінар-тренінг «Процес децентралізації та спільний розвиток території» відбувся в Сосниці

6 квітня на запрошення селищного голови в Сосниці провели відразу декілька тренінгів від представників офісу реформ Миколи Силенко – консультанта з бюджетних питань та Вероніки Рибак – консультанта з питань комунікації, Кайла Колда – волонтера Корпусу Миру Сполучених Штатів Америки і Людмили Чабак – представника центру підвищення кваліфікації обласної ради.

Учасники семінару, а це були працівники Сосницької селищної ради, районної ради, КП «Сосницьке КЖУ», депутати та голови сільських рад говорили про процес об’єднання громади, що буде і чого можна досягти після децентралізації, обговорювали питання формування бюджету ОТГ, задавали питання та спілкувалися.

Як сказав Микола Силенко: «Результат об’єднання Сосницької громади може бути позитивний і менш позитивний».

Почали тренінг з питань по тому, що незрозуміло в питаннях децентралізації, зокрема роз’яснили бюджетні і фінансові моменти.

«По всій країні 159 громад було об’єднано в 2015 році, 209 – протягом 2016 року і ось ще 28 ОТГ ідуть на вибори 30 квітня 2017 року. Тобто як мінімум 400 громад в нас буде до кінця року, а це значить, що як мінімум половина України буде покрита територіальними громадами.

Чернігівська область також не пасе задніх. До кінця цього року буде мінімум 25 громад, що складає 60%».

Після лекції Миколи Силенко відбувся практикум на тему «Залучення зовнішніх джерел фінансування для розвитку території», який провела Людмила Чабак.

Більшість присутніх вперше зустрілась з Кайлом, тому розмова з ним почалась зі знайомства.

До речі волонтер Корпусу Миру розпочав свою роботу в Чернігові на базі Сіверського інституту регіональних досліджень в 2015 році. Однак, діяльність волонтера поширюватиметься й на інші організації та установи Чернігова й області, які потребуватимуть його допомоги.

Всіх запрошених пригощали кавою/чаєм з печивом та цукерками.