Соборна мати Україна – одна для всіх, як оберіг

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

22 січня був проведений виховний захід, тема якого «Соборна мати Україна – одна для всіх, як оберіг». У заході взяли учать учні 11, 10 та 8Б класів разом із вчителем  Потильчак Тетяною Олександрівною. Розмова йшла про основні етапи розвитку української соборності , державотворчі пошуки українського народу та про принцип суверенітету, як визначальної основи державотворення. Вся інформація супроводжувалася відео та фото презентаціями.  З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в гімназії організовано та проведено ряд заходів: виховні години, книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці «Соборна Україна: від ідеї до життя», конкурс малюнків «Соборна Україна– наша Держава  єдина!», випуск стіннівок «Україна – соборна, незалежна держава», усний журнал (3Бклас) « Люблю тебе, рідна Україна» та інші. Учні гімназії впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

29 січня Україна відзначила 100-річчя героїчного бою під Крутами, що став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України.  З цієї нагоди у гімназії відбулися масові заходи патріотичного спрямування.

Виховна година: «Крути – символ українського патріотизму» ( 8А клас ) – спільно з бібліотекою для дорослих. Випущено стінну газету: «Крути… Мужність і біль України». Проведено  урок мужності до 100 річчя бою під Крутами  «День пам’яті героїв Крут: 100-річчя подвигу». — 9А . Організована книжкова виставка «Крути…І вічний біль, і вічний сум, і вічна слава».

Години пам’яті присвятили тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить в знаних і безіменних могилах, розкиданих у рідній і чужій землі, його славним синам і дочкам, що в розквіті своїх духовних і фізичних сил віддали молодість і найдорожче – своє життя.

З метою вшанування пам’яті загиблих жертв Голокосту  в гімназії ім. О. П. Довженка проведено ряд заходів.

Година спілкування до трагічної сторінки в історії України «Безсмертна слава людського духу» схилювала і запам’яталася учням 9А класу надовго. Адже вони  також підбирали матеріал для  інформації про цю подію. Читали cхвильовано, з душею вірші. Презентація, відеоролики про трагедію, загиблих жертв Голокосту не залишали байдужим нікого.

Виставка літератури «Голокост – трагедія всесвіту» – не дозволяла читачам проходити не зупиняючись.

Бесіди : «Скорботна свічка пам’яті святої» . «Трагедія, історія, пам’ять», «Ціна чужої війни», «Голокост – шрам на серці людства», «Згадаємо жертв Голокосту» та ряд інших пройшли в 1-4 класах.

Також з метою просвітницької роботи, ознайомлення учнів з трагічними сторінками історії та з нагоди відзначення  Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту  випущено газету «Злочин проти людства».