Сосницький сектор У ДСНС України інформує

Загоряння багатоквартирного житлового будинку

04 лютого о 09:04 хв. до 10 державного пожежного рятувального поста в смт Сосниця надійшло повідомлення про пожежу приватного будинку в смт Сосниця. До гасіння залучалось1 відділення рятувальників у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниць спеціальної техніки.

Завдяки вчасному виявленню пожежі та оперативним діям рятувальників, не допущено розповсюдження вогню на багатоквартирний житловий будинок. Попередньо причиною загоряння послужило порушення правил монтажу електромереж.

З метою профілактичних заходів щодо запобігання виникненню пожеж та загибелі на них людей, рятувальники Сосничини проводять профілактичні відпрацювання житлового сектору та закликають населення звертати увагу на стан опалювальних приладів та електромереж. Ні в якому разі надмірно не перегрівайте печі, не залишайте вогонь без нагляду та не розпалюйте його за допомогою горючих рідин. Не розміщуйте меблі, дрова, занавіски та інші спалимі речі впритул до печей, слідкуйте за справністю електромереж та електроприладів.

Пам’ятайте, що дотримання цих правил допоможе Вам уникнути лиха й зберегти своє життя.

В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!

Любителі зимової риболовлі будьте обережні!

Замерзла вода є найбільшою спокусою і, водночас, однією з небезпек для рибалок та інших любителів прогулянок по замерзлій водоймі. Разом з тим, не зважаючи на постійні наполегливі нагадування і попередження рятувальників ДСНС України про небезпеку, яку приховують в собі водойми взимку, любителі зимової риболовлі виходять на тонку кригу аби впіймати хоч маленький «трофей».

19 лютого  працівники Сосницького районного сектору  Управління ДСНС у Чернігівській області провели профілактичні рейди по місцям зимової риболовлі на річці Убідь.

Рятувальники розповіли любителям зимової риболовлі про випадки загибелі та порятунку людей на льоду, які мали місце в поточному році, наголосили про необхідність дотримання правил поведінки при перебуванні на водоймі. Крім того, рятувальники наголосили, що під час виходу на лід, необхідно впевнитись, що його міцність безпечна, а з собою необхідно взяти мобільний телефон, засоби порятунку, зокрема мотузку й інші предмети, які можуть стати в нагоді у разі розколу льоду та виникнення надзвичайної події.  Також розповіли про основні алгоритми дій під час провалу під кригу.

Під час заходу рятувальники вручили рибалкам профілактичні пам’ятки та листівки.

Пожежа житлового будинку в с. Якличі

27 лютого о 19 год. 51 хв. до 10 державного пожежного рятувального поста в смт Сосниця надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в селі Якличі, Спаської сільської ради. На гасіння пожежі залучалось 1 відділення рятувальників у складі 4 чоловік особового складу та 1 одиниця спеціальної техніки.

Завдяки вчасному виявленню пожежі та оперативним діям рятувальників, не допущено розповсюдження вогню по житловому будинку. Причиною загоряння стало порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

У зв’язку з цим, рятувальники закликають громадян дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки. Слідкуйте за справністю опалювальних печей, щоб у димарях не накопичувалася сажа, печі мали безпечні протипожежні відстані від димоходу до горючих конструкцій будівель. Своєчасно  перевіряйте їх зовнішній стан на наявність тріщин та не залишайте без нагляду.

Залучались для надання допомоги водіям

10 лютого працівники 10 державного пожежно-рятувального посту (смт Сосниця) залучались для надання допомоги водіям на автошляхах району, які внаслідок несприятливих погодних умов потрапили у снігові замети.

Так, о 15:07 рятувальники надали допомогу водіям 2 вантажних автомобілів (водії яких є громадянами республік Туреччини), які через складні погодні умови на автомобільній трасі Сосниця-Н.Сіверський біля с. Рудня з’їхали на узбіччя дороги та не могли самостійно вибратись на проїжджу частину.

Дві пожежі за вихідні виникли в Сосниці

Так, 02 березня о 22 год. 08 хв. до 10 державного пожежного рятувального поста в смт Сосниця надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в смт Сосниця. На гасіння пожежі залучалось 1 відділення рятувальників у складі 4 чоловіки особового складу та 1 одиниця спеціальної техніки.

04 березня о 19 год. 21 хв. до 10 державного пожежного рятувального поста в смт Сосниця надійшло повідомлення про господарчої споруди в смт Сосниця. На гасіння пожежі залучалось 2 відділення рятувальників у складі 6 чоловік особового складу та 2 одиниці спеціальної техніки.

Завдяки вчасному виявленню пожежі та оперативним діям рятувальників, не допущено розповсюдження вогню по будинках та спорудах. В першому випадку причиною загоряння стало порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів, в другому порушення правил монтажу електроустановок та електромереж.

Залучались для надання допомоги водію

8 березня о 20 год. 55 хв. працівники 10 державного пожежно-рятувального посту (смт Сосниця) залучались для надання допомоги водію по вул. Новоселівська в смт Сосниця, який внаслідок несприятливих погодних умов потрапив у сніговий замет.

Начальник Сосницького районного сектора
У ДСНС України у Чернігівській області