Сосницький сектор У ДСНС України інформує

Провели профілактичні рейди у лісопаркових зонах

Під час травневих свят люди масово вирушають в лісові масиви, щоб по дихати свіжим повітрям та насолодитись шашликами, приготовленими на багатті. Але не всі дотримуються найпростіших правил пожежної безпеки, що у свою чергу може призвести до лісової пожежі.

Для того, щоб попередити пожежі в екосистемах працівники Сосницького районного сектору Управління ДСНС України у Чернігівській області  провели профілактичні рейди у лісопаркових зонах. Під час рейду рятувальники нагадали людям про можливість виявлення вибухонебезпечних предметів та небезпеку розведення відкритого вогню у лісі.

Звернення до батьків

Щорічно на Чернігівщині за участю дітей трапляється більше ста надзвичайних подій, внаслідок яких гинуть або одержують травми десятки малюків і підлітків.

Особливо загострюється ситуація у весняно-літній період, коли діти більше часу проводять на вулиці чи вдома без належного нагляду дорослих і у пошуках розваг часто вигадують небезпечні ігри з вогнем, газовими, електричними приладами, вибухонебезпечними предметами. Також причинами трагедій стає порушення заходів безпеки на дорогах і водоймах, вживання отруйних грибів тощо.

Так, у Чернігові в квартирі житлового будинку внаслідок пустощів з вогнем 8-річного онука господарки виникла пожежа. Залишений без належної уваги дорослих він вигадав на ліжку небезпечні ігри з сірниками. Вогнем пошкоджено меблі, побутову техніку та речі домашнього вжитку.

У селі Дрімайлівка Куликівського району під час риболовлі потонуло двоє братів, 2008 та 2012 років народження. Діти впали у воду та не змогли  самостійно вибратися на берег.

Це вказує на те, що підростаючому поколінню необхідно нагадувати до яких наслідків призводить недотримання заходів безпеки та роз’яснювати, як поводити себе, щоб уникнути лиха.

Шановні батьки!

Управління ДСНС України у Чернігівській області та Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації звертаються до Вас з проханням не залишати дітей без нагляду та частіше контролювати їхні розваги. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність на дорогах і водоймах, при поводженні з вогнем, електричними та газовими приладами, а також під час виявлення вибухонебезпечних або інших підозрілих предметів. Зберігайте сірники і запальнички в недоступних для них місцях. Періодично виділяйте декілька хвилин для відвертої розмови з малечою.  Пам’ятайте, що безпека Ваших дітей залежить, насамперед, від Вас самих!

Відбулися спільні тренування рятувальників та працівників місцевого лісництва

На території Сосницького району площа земель лісового фонду складає 22,9 тис. га. У 2018 році на території Чернігівської області мали місце випадки пожеж в лісових масивах, на даний час в лісах спостерігається висока та надзвичайна пожежна небезпека (4-5 класу).

У зв’язку з цим та з метою відпрацювання спільних дій під час пожежі в лісових масивах 15 травня в Сосницькому районі відбулися спільні тренування рятувальників та працівників місцевого лісництва ДП «Холминське лісове господарство».

Відповідно до тактичного задуму, через людську необережність під час поводження з вогнем загорілася суха трава та поширилася на лісові насадження. За допомогою ранцевих оприскувачів, пристосованої до гасіння техніки, допоміжної техніки для оборювання зони пожежі та спеціальної техніки 10 ДПРП (смт Сосниця) пожежу вдалося ліквідувати.

Також з метою попередження пожеж в природних екосистемах Сосницькі рятувальники щотижня проводять профілактичні рейдові перевірки місць масового відпочинку людей.