Сосницький сектор У ДСНС України інформує

15 липня  Сосницькі рятувальники провели рейдові відпрацювання на території смт Сосниця.

Під час рейду рятувальники ДСНС звернули увагу громадян на основні причини виникнення загорань у природних екосистемах, розповіли про те, яку шкоду навколишньому середовищу може нанести навіть невелике горіння, довели до відома статистику пожеж на території району. Також надзвичайники розповіли людям про виявлені вибухонебезпечні предмети на території району та нагадали правила безпечної поведінки та алгоритм дій під час їх виявлення.

На згадку рятувальники залишили Сосничанам інформаційні памятки із зазначенням правил безпечної поведінки та екстреного номеру Служби порятунку «101».

Як показує практика, щорічно у літній період різко загострюється ситуація стосовно виникнення пожеж в природних екологічних системах та на полях. Основними причинами виникнення пожеж під час жнив стають порушення правил експлуатації машин та агрегатів, а також необережне поводження з вогнем та людська недбалість і безвідповідальність.

Гасіння пожежі у полі вимагає значних зусиль. На відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю 1 м/с, а у вітряну – до 10 м/с, а висота полум’я може сягає 2 м. Тому у цей напружений та пожеже-небезпечний період потрібно дотримуватися правил пожежної безпеки як аграріям, так і усім громадянам.

Необхідно пам’ятати наступне:

• суворо забороняється курити, розводити багаття, користуватись відкритим вогнем на хлібних масивах та поряд із ними;
  • самовільно випалювати суху траву, стерню та пожнивні залишки на полях;
  • стоянки туристів, пасіки допускається розміщувати не ближче 100 метрів від хлібних масивів. Полювати на хлібних масивах та поблизу них забороняється;
  • водіям не можна ремонтувати автотранспорт поряд із хлібними масивами;
  • дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу хлібних масивів.

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння шляхом збиття полум’я або засипанням полум’я землею. Після гасіння пожежі організувати спостереження до повної ліквідації усіх осередків горіння.

Шановні громадяни, пам’ятайте, що дотримуватись вищезазначених вимог пожежної безпеки під час збирання врожаю – обов’язок кожної людини! Лише спільними зусиллями ми не допустимо загорання хлібних масивів під час жнив.