Сосницю відвідали голова Чернігівської ОДА та депутат ВРУ

23 листопада Сосницю з робочим візитом відвідали голова Чернігівської обласної державної адміністрації Куліч Валерій Петрович та депутат Верховної Ради України Євлахов Анатолій Сергійович.

Свою «подорож» почесні гості почали з офіційного відкриття нового футбольного майданчика на території гімназії ім. О. П. Довженка. Вони мали змогу звернутися до присутніх, а також були запрошені для перерізання символічної стрічки.

Більш детально за посиланням «На території гімназії ім. О. П. Довженка урочисто відкрили футбольний майданчик»

Після цього заходу директор гімназії Чепурна Тамара Володимирівна запросила гостей та керівництво на «екскурсію» по гімназії. Делегати відвідали ігрову кімнату та завітали до учнів на заняття в клас з інтерактивною дошкою.

Вже традиційно зайшли і до кімнати слави, де саме Тетяна Іванівна з учнями працювала над репетицією до виховної годи на тему річниці Голодомору в Україні.

Не пройшли мимо і класу інформаційних технологій. За словами директора гімназії всі комп’ютери мають доступ до мережі Інтернет, також працюють точки доступу по стандарту Wi-Fi. Крім того, проводити уроки з використанням комп’ютерів може кожен вчитель, незалежно від предмету. Гімназія, до речі, має 16 проекторів, в той час як класних кімнат – 21.

В гімназії діє шкільний музей, відвідати який запросила Огієнко Марія Андріївна:

«Заходьте гості до світлиці де пісня, казка, звичаї живуть, де пахнуть чебреці і м’ята, а рушники – узорами цвітуть. Ласкаво  прошу!»

Вона запропонувала на декілька хвилин перенестись в «країну дитинства», яке відшуміло відлетіло як пташина зграйка. Вчителька української мови та літератури продемонструвала присутнім всі атрибути сільської хатини: сільську піч з її гарними горщиками і чайником де варили борщі та каші, показала прядку, скриню, в якій зберігались найкращі речі, щирий  і гостинний український великий стіл, бочки для солінь, реліквії в виді ікон та старого ліжка якому 150 років – теж реліквія, дерев’яне, зроблено найкращими майстрами.

Побажала здоров’я і запросила до світлиці з 25-ма видами цілющих трав: кропива, м’ята, полинь, чортополох, та інші.

Екскурсія для гостей продовжилась в іншій кімнаті. Її провела одна з учениць гімназії.

Це була кімната-музей О. П. Довженка. Діана, так звати ученицю, розказала історію Довженка, показала стендові столи з його світлинами, світлинами вчителів і друзів, підручники молодого Сашка, його похвальний лист та інші атрибути з життя нашого славного земляка.

Дозволили гостям подзвонити в дзвоник, який скликав Сашка протягом років навчання, та поседіли за партою, за якою сидів сам Довженко.

Під кінець візиту керівництво обговорили хід виконання будівельних робіт, проблеми гімназії та шляхи їх вирішення.

Наступним кроком робочого візиту став районний будинок культури, де саме тривають ремонтні роботи. Анатолій Євлахов та Валерій Куліч, аби обговорити зустрілися з його директором Вовкогон Раїсою Федорівною. Під час спілкування вони обговорили проекти та перспективи подальшого розвитку.

Після цього гостей запросили прогулятися по обновленому В’юниському парку. Анатолій Євлахов вже тут бував, однак тоді роботи ще тільки розпочиналися.

За цей час парк кардинально змінився: зробили доріжку з клумбою, поставили баки для сміття, обрізали низькоросле гілля, встановили дитячий майданчик і обладнали парк оригінальним нічним освітленням.

До речі, новий дитячий майданчик в цьому парку з’явився за сприяння Анатолія Сергійовича.

Останнім етапом робочої поїздки став дитячий садок «Сонечко». В першу чергу, Андрій Портний розповів про заміну теплотраси та будівництво котельні на твердому паливі.

Потім завідувач садочка Гришенко Валентина Василівна запросила всіх відвідати дошкільний навчальний заклад та обговорити майбутні плани.