Старости Сосницької громади вчилися працювати у новому статусі та нових умовах

У п’ятницю, 27 липня в Сосниці відбувся семінар на тему «Роль старости в об’єднаній територіальній громаді». Навчання було організоване Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

У навчанні взяли участь старости та діловоди, а також селищний голова Андрій Портний.

Людмила Чабак, радник з децентралізації Чернігівського ЦРМС, розповіла учасникам семінару про повноваження та роль старости в об’єднаній територіальній громаді. Також в ході обговорення приділили увагу новим викликам та можливостям, які з’являються в ході реалізації реформи децентралізації для старост.

«Разом із учасниками навчання ми розглянули таке поняття як цифрова компетентність старости, можливості брендування старостинських округів, підготовки та реалізації проектів розвитку територій. Виявилося, що старости Сосницької громади активно лучаються до бюджету участі, взаємодіють щодо його популяризації з громадянами, займаються підтримкою народних ремесел та традицій», – розповіла Людмила Чабак.

За її словами потрібно вчитися працювати над розвитком території в нових умовах, залучати інвестиції, готувати проекти. За підсумками семінару учасники задумалися над розробкою паспортів власних старостинських округів.

«Сьогодні наші необ’єднані сусіди нам кажуть, що ми стали бідними і безправними, а я мрію, що скоро ми зробимо таку гарну об’єднану громаду, що вони заздритимуть», – сказав один із старост.