buttons buttons

Стимулюй, підтримуй, ініціюй: електронні сервіси Сосниці

З метою поліпшити взаємодію органів влади і громадян, висвітлити прозорість роботи і зробити процес пошуку інформації простіше Сосницькою селищною радою були підключені спеціальні інтернет-сервіси.

Громадський бюджет

1 лютого стартував прийом проектів від громади, які будуть реалізовуватися за рахунок частини селищного бюджету. Для кожного громадянина це, безумовно, відмінна можливість взяти участь в керівництві селищем.

Варто відмітити, що до розгляду приймаються проекти, вартість яких не перевищує 40 000 грн. Таке обмеження встановлено на кожен проект в 2017 році.

Щоб подати на розгляд свою пропозицію досить подати до Сосницької селищної ради заповнений бланк проекту. Інструкцію, положення і бланк можна скачати перейшовши за посиланнями нижче по тексту.

До речі, в найближчому майбутньому подача заявок та збір підписів буде проходити онлайн на спеціальному сайті.

Карта проблем

Також хочемо нагадати вам і про такий сервіс, як карта проблем. На офіційному сайті селищної ради спочатку був розміщений імпровізований сервіс створений на базі Google Maps. На даний момент цю карту переглянули 1700 разів і додали півсотні міток. Велика частина поданих заявок стосується дорожнього покриття, освітлення і аварійних дерев.

Тепер, щоб візуально повідомити про проблему, вам необхідно скористатися модулем «Дефекти ЖКГ» порталу «Розумне місто» на сторінці Сосниці.

Для цього зробіть кілька простих кроків:

1. Для роботи з усіма можливостями порталу вам потрібно, в першу чергу, зареєструватися.
  2. Далі переходимо на вкладку «Дефекти ЖКГ» і натискаємо «Додати заявку».
  3. На сторінці, заповнюємо наступну інформацію:
  • ставимо мітку на карті в тому місці, де знаходиться проблемне місце. Масштаб карти можна змінити роликом мишки або кнопками «+/-» в самому вікні карти. Мітку, якщо випадково поставили не в тому місці, можна перетягувати шляхом затиснення лівої кнопки мишки.
  • в першому текстовому полі вам потрібно задати коротку назву проблеми що додається.
  • далі детально описуємо суть вашої проблеми.
  • якщо є можливість, то зробіть одну або кілька фотографій дефекту, які можна підкріпити до заявки.

Електронні петиції

Сервіс електронних петицій був підключений вже давно. У перші тижні його роботи активні громадяни навіть намагалися створювати петиції, однак через неактивність 99% жителів Сосницької громади (до уваги беруться лише ті, які користуються інтернетом) жодна петиція не набрала потрібної кількості голосів.

З тих пір, вже майже рік, не було подано жодної нової петиції.

Зараз подати свою петицію можна за допомогою двох сервісів:

1. Система петицій. Спеціально створений проект в рамках EGAP і фінансується Швейцарською Конфедерацією. Після авторизації за допомогою банківської системи або електронного ключа ви зможете подавати свої петиції. Якщо обидва варіанти авторизації вам не підходять, то можна пройти первинну реєстрацію з підтвердженням свого номера телефону.
  2. «Петиції» на порталі «Розумне місто». Реєструючись на порталі ви отримаєте доступ до більшості електронних сервісів, в тому числі і до петицій.

Також зауважте, що замість петиції, якщо це доречно, ви можете подавати відразу готовий проект в рамках вище описаного «Громадського бюджету».

Електронні закупівлі

Сосницька селищна рада одною з перших почала користуватися «прозорим» сервісом електронних закупівель. Система дозволяє кожному бажаючому користувачеві подивитися перелік проведених закупівель, всі пропозиції, які надходили по конкретному лоту, рішення тендерної комісії, кваліфікаційні документи і т.д.

Переглянути список тендерів ви можете двома шляхами:

1. Зайти на сайт ProZorro і в поле пошуку ввести назву або ЄДРПОУ організації, в разі нашої селищної ради це «04412656».
  2. Зайти на портал «Розумне місто» і перейти на сторінку «Електронні закупівлі» (зліва в меню).

Відкриті фінанси

Абсолютно всі платежі державних органів є публічною інформацією, селищна рада не виняток і ви можете відстежити всі її грошові перекази.

Кожна платіжка має інформацію про дату її проведення, одержувача, точну суму і призначення. Ховаються тільки ті дані, які потрапляють під захист персональних даних, наприклад, номер банківської картки, ідентифікаційний код, серія й номер паспорта і т.д.

Щоб переглянути транзакції селищної ради використовуйте будь-який з наступних способів:

1. Зайдіть на сайт «Портал публічних фінансів» і виберіть Чернігівську область. Далі зліва в поле «Платник» пишемо «04412656», вказуємо потрібний період і натискаємо на кнопку «Пошук».
  2. Заходимо на портал «Розумне місто» і переходимо на сторінку «Відкриті фінанси» (зліва в меню).

Активним жителям суспільства, які хочуть, щоб наша громада розвивалася, потрібно обов’язково ознайомиться з вищепереліченими електронними системами.