buttons buttons

Свято до 123-ї річниці від дня народження О. П. Довженка

10 вересня виповнилося 123 роки від Дня народження Олександра Петровича Довженка. Урочистості зі вшанування імені та пам’яті митця розпочалися у меморіальному музею 11 вересня об 12:00 годині біля пам’ятника митцю.

В заходах взяли участь кіномитці, письменники, керівництво селища, району, області та всі, кому небайдужі мистецтво і культура.

Впродовж дня діяли виставки народних умільців з району і Чернігівщини, відбулась презентація фільму «Війна химер» режисерок Марії і Анастасії Старожицьких – неігрова картина, що висувалася від України на кінопремію «Оскар»; концертна програма за участю Чернігівського філармонійного центру і народного аматорського колективу «Криниці»; автограф-сесії, традиційне посадження яблуньки в Довженковім саду .

Ввечері о 19:00 були підведені підсумки конкурсу аматорського кіно «Стоп-кадр» та проведено майстер-клас по роботі з програмами для обробки відео.

В конкурсній програмі брали участь чотири автори, один з яких за правилами конкурсу побажав залишитися анонімним, представили загалом шість робіт. Тут були і слайд-шоу з фотографій «4-Б (Марія Гирич), «Вишивка» (анонімно), цікаве шкільне відео «Останній раз» (Віталій Петрушенко), змістовна постановка «Пісні для Сашка» (Марія Гирич), цікава робота 10-річної Світлани Куриленко «Найкраща подруга та черевички», яка зроблена в стилі лялькової мультиплікації «stop-motion», та найбільша за форматом та за змістом «Чорний біль» (Марії Гирич).

Результати:

• III місце – 10-річна конкурсантка Світлана Куриленко.
  • II місце – Віталій Петрушенко.
  • I місце – Марія Гирич.

Під кінець дня всі присутні переглядали фільм «Війна химер» під відкритим небом на території музею.