У ІІ форумі об’єднаних громад взяв участь голова Сосницької ОТГ

4 грудня у Києві відбувся ІІ форум об’єднаних громад. 665 голів ОТГ, представники бізнесу, посадовці та сотні журналістів зібрались у столиці, аби підбити підсумки 2017 року та напрацювати порядок денний на 2018, врахувавши всі проблеми, які заважають впроваджувати реформу.

В заході прийняв участь і голова Сосницької ОТГ Андрій Портний.

Відео-запис форуму можна передивитись за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ElTSeRPz8io

За словами Президента України Петра Порошенка, який узяв участь у форумі, одне із завдань децентралізації – наблизити владу до простої людини.

Наразі в Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких станом на жовтень поточного року проживають 5,7 млн українців. У 366 ОТГ вже проведені місцеві вибори.

«За три роки державна підтримка на розвиток територіальних громад та розбудову їх інфраструктури зросла у 30 разів, у 2014 році вона становила всього півмільярда. А у 2018 сягне 18,5 млрд грн. Це 6 млрд – ДФРР, 1,9 млрд – субвенція на ОТГ, 5 млрд – сільська медицина, 5 млрд – субвенція на соціально економічний розвиток, 250 млн – програма «Питна вода», 370 млн – на розбудову і будівництво футбольних полів», — наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

У свою чергу Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у своєму виступі запропонував підписати великий Меморандум. Саме цей документ стане планом подальших дій у рамках започаткованої 2014 року реформи децентралізації влади в Україні.

Після підбиття підсумків роботи форму заступник голови обласної ради Тетяна Головко наголосила: «На досвіді перших новостворених громад на Сумщині стало зрозуміло, що працювати за трафаретом не можна, — занадто багато викликів у різних сферах стоїть перед громадою. Нам були представлені панелі, що найбільше турбують голів громад. Говорили про соціально-економічний розвиток ОТГ, підтримку малого бізнесу, залучення інвестицій та формування нових проектів. Ця розмова була корисною. І я впевнена, що кожен із нас почерпнув для себе необхідну інформацію для активного впровадження її в життя».