buttons buttons

У Сосниці планують створити молодіжний спортивний центр

Стару будівлю школи, яка більше десяти років простоює, хочуть перетворити на місце для дозвілля та розвитку молоді. Допомагати Сосницькій громаді у реалізації цього задуму буде італійська асоціація з міста Монца «Рука допомоги».

Леле Дузе – президент італійської асоціації «Рука допомоги». Його невелике хобі – показувати фокуси. Якраз за допомогою них і збирає кошти на благодійність. Делегація громадських активістів італійської асоціації «Рука допомоги» приїхала до Сосниці. Спільно з ними в області реалізовано чимало проектів. Ремонтували дитсадки, школи-інтернати, також возили дітей на відпочинок до Італії. В самій же Сосниці допомагали з ремонтом дитячої поліклініки та придбанням карети швидкої допомоги для райлікарні.

Леле Дузе, президент асоціації «Рука допомоги» (м. Монса, Італія):

«Для збору коштів ми організовуємо благодійні лотереї, концерти, спектаклі, благодійні вечері, продаж новорічних сувенірів. В місяць проводимо дві-три такі акції»

Цього разу італійці хочуть допомоги у реконструкції спортивної школи. Більше десяти років у Сосниці простоює двоповерхова будівля. Колись тут була перша у місті школа. В перспективі це старе історичне приміщення має перетворитися на  молодіжний спортивний центр, де буде лижна секція, секція боротьби, тенісна… Будівля стара і потребує капітального ремонту, відповідно і неабиякої суми грошей.

Валентина Хуторненко, голова Чернігівського відділення Дитячого фонду України:

«Ми їм надіслали кошторис, надіслали фотографії майже кожної кімнати, вони розглядали це все і одобрили, що вони будуть її робити. Я не можу назвати цю цифру, тому що вона ще вирішується, але це чималі гроші і для Сосниці, і для італійської асоціації не мало»

Андрій Портний, Сосницький селищний голова:

«Десь в районі півмільйона гривень у нас є, скажімо так, вільні залишки, які ми спеціально тримаємо для цих цілей. Частково наше співфінансування місцевого бюджету, часткове фінансування державного і кошти донорів. Це наше бачення фінансування цього проекту»

Роботи у цьому приміщенні чимало – утеплити саму будівлю, переобладнати систему опалення, а далі вже косметичний ремонт.

Андрій Портний:

«На сьогоднішній момент тут пічне опалення, це все треба демонтувати. Треба перевести будівлю на якесь тверде паливо. Отут у нас знаходиться приміщення вільне, яке хочеться використовувати в якості котельні. Треба змінювати повністю перекриття, тому що на сьогоднішній момент перекриття між поверхами дерев’яні. Потрібно повністю замінити дах, вікна, фасад хотілось би утеплити»

Леле Дузе:

«Зараз ми приїдемо до Італії. Збереться виконком асоціації і ми будемо вирішувати, що робити з цим проектом. В принципі, ми згодні його робити, але спочатку треба зайнятись збором коштів і розподілити їх по частинам, тобто спланувати роботи проекту. Спочатку плануємо робити, наприклад, дах, потім кімнати, замінювати вікна»

Вже у цьому році поблизу цієї будівлі планують зробити сучасний футбольний майданчик зі штучним покриттям. Є перспектива на отримання державної субвенції на соціально-економічний розвиток. Проект уже в роботі, і у планах — його втілити до кінця року.