buttons buttons

Усі витрати держкоштів буде відображено на порталі «Є-Data»

edataЯк відомо, у результаті прийняття Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» був створений єдиний веб-портал, на якому кожен громадянин у режимі реального часу має можливість подивитися, як органи влади, державні та комунальні підприємства розпоряджаються публічними коштами. Зокрема звичайні громадяни зможуть прослідкувати, який товар чи послугу закупили на сплачені ними податки і скільки це вартувало.

Відтепер цю інформацію неможливо буде приховати, оскільки детальна інформація буде відображатись на порталі Є-DATA.

Щоб переглянути плин фінансів Сосницької селищної ради – перейдіть на сайт spending.gov.ua і виберіть Чернігівську область. Далі в поле Платник або Одержувач (в залежності від потрібних даних) введіть код ЄДРПОУ селищної ради, а саме «04412656». Також вкажіть які дати вас цікавлять. В кінці натисніть на посилання «Пошук», в результаті чого отримаєте список платежів.

З 15 вересня E-Data отримує всі транзакції казначейства — всі проводки постійно знаходяться у відкритому режимі.

Зараз триває другий етап – коли всі розпорядники бюджетних коштів завантажують свою інформацію, звіти і до цих звітів додають електронні копії договорів, актів виконаних робіт.

Однак уже зараз, коли ресурс працює в тестовому режимі, кожна людина може ознайомитися з даними порталу. Так, розробники проекту в січні 2016 організували конкурс журналістських розслідувань з використанням даних порталу e-data.

В результаті журналістами, завдяки доступу до інформації про витрачання бюджетних коштів, були виявлені великі суми (мільйони) які витрачаються на ті чи інші забаганки можновладців.

Тож є надія, що під прискіпливим оком громадськості апетити чиновників стануть меншими.