Увага! Ускладнення пожежної обстановки у природних екосистемах

За даними Чернігівського Гідрометцентру протягом вересня 2018 року очікується ускладнення пожежної обстановки у природних екосистемах, яке характеризується дефіцитом опадів, вищим за норму температурним режимом та формуванням тривалих періодів з високим класом пожежної небезпеки.

З настанням осінньої пори люди, ігноруючи вимоги правил безпеки, почали масово спалювати на присадибних ділянках, полях і луках суху траву, стерню, листя та сміття, тим самим наражаючи на небезпеку не тільки своє майно, але й власне життя.

Небезпека таких пожеж полягає в тому, що поривами вітру вогонь швидко розповсюджується на значні відстані і охоплює житлові будинки, господарчі споруди та гектари відкритої території.

Так, наприклад, 2 вересня 2018 року в с. Масалаївка трапилась пожежа сухої трави на відкритій території. Пожежа перекинулась на безгосподарчу будівлю.

В результаті пожежі сухої рослинності вогнем знищено будівлю, та завдяки вчасному виявленню загорання рятувальникам вдалось попередити перекидання вогню на житлові будівлі та лісовий масив.

У зв’язку з цим, рятувальники проводять рейдові відпрацювання серед населення з проханням бути вкрай уважними та обережними у поводженні з вогнем. Не розводьте багаття, не кидайте непогашені недопалки або сірники поблизу будівель, в лісопаркових зонах, на полях, луках та узбіччях доріг.

Крім того, звертаємося до керівників сільгосппідприємств та нагадуємо про заборону випалювання залишків сухої трави та стерні на полях. Нехтування вимогами правил пожежної та екологічної безпеки відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу для громадян у розмірі від 170-ти до 340-ка гривень, а для посадовців — від 850-ти до 1190-та грн.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

Начальник Сосницького районного сектора Управління
ДСНС України у Чернігівській області