buttons buttons

V міжнародна конференція «Розумовські зустрічі»

1 грудня 2016 року в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів пройшла міжнародна конференція «П’яті “Розумовські зустрічі”» на яку були запрошені представники Сосниці.

Під час конференції було розглянуто питання розвитку державної служби та служби в органах місцевого самоврядування в Україні в умовах викликів сьогодення, сучасний стан децентралізації та реалізації територіальної реформи в Україні.

Водночас було обговорено світовий та вітчизняний історичний досвід функціонування структур державного управління та місцевого самоврядування.

До участі в конференції було запрошено науковців, освітян, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування Гомеля (Білорусь), Москви (Росія), США, а також Чернігова, Ніжина, Києва, Дніпра, Запоріжжя, Луцька, Львова, Миколаєва, Херсона, Черкас та Чернівців. Вони представляли Гомельський філіал установи освіти Федерації профспілок Республіки Білорусь «Міжнародний університет «МИТСО», Інститут законодавства Верховної Ради України, Український інститут національної пам’яті, Інститут історії НАН України, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПНУ та ін.

Захід організований Сіверським центром післядипломної освіти спільно з Інститутом законодавства Верховної Ради України, Чернігівським національним технологічним університетом, Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Фонду Ганса Зайделя.

Учасників зібрання привітав керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова і Румунії Даніель Зайберлінг. Він зауважив, що Україна в процесі реформування територіальної організації накопичує хоч і не безпроблемний, але по-своєму цікавий досвід. Свого часу, Німеччина так само пройшла складний шлях, щоб сформувати одну з найпрогресивніших систем самоврядування в Європі. Але він застеріг від сліпого копіювання німецького досвіду та порадив звернути увагу на питання співпраці між громадами з метою підвищення ефективності управління, залучення коштів та відносин з центральною владою.

Представник Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, професор Юрій Волошин звернув увагу на перебіг конституційної реформи в Україні та її зв’язок з реформуванням місцевого самоврядування. Бо лише недавно розпочалася його реальна імплементація не на законодавчому, а саме на практичному рівні.

Подальша робота під час пленарних та секційних засідань була присвячена питанням становлення інституту публічної служби, процесам децентралізації та реформуванню адміністративно-територіального устрою України. Представники різних областей України обмінювалися досвідом формування об’єднаних територіальних громад, вирішення питань стратегічного розвитку, залучення інвестицій тощо. А слухаючи виступи гостей з Білорусі, Німеччини та США, учасники конференції мали нагоду порівняти їхній історичний та сучасний досвід функціонування владних структур, інститутів громадянського суспільства з сучасною українською дійсністю.