buttons buttons

В Новий рік – з новим, Громадським, бюджетом

Як писав класик, хто хоче щось зробити — шукає можливості, хто не хоче — шукає причини. Поговоримо про можливості. Сосницька селищна рада на останній, передноворічній, сесії вирішила запровадити в селищі нову можливість — Громадський бюджет.

Ідея проста – селищна рада щороку виділятиме частину селищного бюджету, реальні кошти, але як їх витратити — довірятиме простим сосничанам. В який спосіб? На офіційному сайті селищної ради(в розділі «Нормативні документи» — «Громадський бюджет») беремо бланк заявки, уважно заповнюємо, в тому числі і орієнтовний кошторис, збираємо мінімум  15 підписів прихильників і подаємо на реєстрацію до секретаря селищної ради.

Не зволікайте, реєстрація стартує в 2017 році з 1 лютого.

Які можуть бути варіанти проектів?

Ось деякі можливі приклади – хочете окультурити одну із криниць селища, чи щоб у Сосниці було проведено свято до Дня Закоханих(Св. Валентина), чи провести селищне спортивне свято (агов, Воркаут!), чи спорудити в місцях загального користування дитячі атракції чи просто лавочки для відпочинку, чи просто на невеликій частині вулиці нарешті бажаєте, щоб запрацювало вуличне освітлення – беріть бланк заявки і заповнюйте його.

Бюджет обмежений – в 2017 році близько 80 тис.грн. на всі проекти. Які саме проекти будуть реалізовані – визначить загальноселищне голосування. Якщо Ваш проект буде серед тих, які перемогли, селищна рада зобов’язана його реалізувати за кошти селищного бюджету. Єдина умова – проект має стосуватись місць чи об’єктів загального користування (шкільний клас чи їдальня дитсадочку такими не є). Положення про Громадський бюджет вже доступне на селищному сайті для вивчення та застосування. Більше того, селищна рада в цю суботу, 28 січня 2017 року  організовує навчання для всіх зацікавлених сосничан, де всі бажаючі ознайомляться з успішними прикладами реалізації в Чернігові, щодо заповнення заявки на проект та по суті визначитись із своїм проектом. Отже, долучайтесь. Зробимо разом своє селище та села Сосницької селищної ради затишними, зручними і привітними.

Андрій Ткач
депутат Сосницької селищної ради