В Сосницькій ОТГ стартував процес формування стратегії розвитку громади

Сосницька об`єднана територіальна громада розпочинає розробку власної стратегії розвитку – такий головний підсумок семінару «Основи стратегічного планування», проведений 24 липня 2018 р. Чернігівським центром розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою спільно з селищною радою.

В його роботі взяли участь депутати, працівники виконкому, громадські активісти, освітяни, представники комунальних установ та підприємств. Всього – 22 чоловіка (попри літню спеку та відпустки).

Завдяки Володимиру Бойко присутні познайомилися з поняттям «стратегічне планування», існуючою в Україні нормативно-правою базою, а також методикою розробки стратегій територіальних громад.

Під час спілкування присутніх цікавило таке: яка оптимальна чисельність робочої групи з розробки стратегії? наскільки треба бути точними під час збору даних для соціально-економічного аналізу? чому міжнародні фонди витрачають на нас гроші, чого вони прагнуть? що треба зробити аби покращити розвиток підприємництва в громаді? чи можна отримати зовнішнє фінансування без написання проектів?

Наступна зустріч – то вже перше засідання робочої групи. Але вже тепер селищна рада починає збір даних, необхідних для насипання профілю громади, а також починає підготовку до проведення соціологічного опитування щодо якості життя та послуг що надаються на теренах громади.