В Україні вшановують пам’ять жертв Корюківської трагедії

1 березня на території Корюківської ОТГ оголошено днем жалоби, а 2 та 9 березня – днями пам’яті.

Так, вчора виповнилося 75 років з часу кривавої події в українській історії – знищення Корюківки разом з її жителями. Про цю трагедію відзнято документальні стрічки, завдяки історикам, свідкам трагедії, громадськості та небайдужим про неї починають говорити по всій Україні та світі.

Цього дня у Корюківці, за участі народних депутатів України, керівників області, району, представників державних і наукових установ, ветеранських організацій, громадських об’єднань, релігійних організацій, військових та громадськості відбувся мітинг-реквієм.

Долучився до ініціативи «Корюківська трагедія — знати щоб пам`ятати» і голова Сосницької селищної ради Андрій Портний.

На місці масового знищення корюківчан, біля Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки нацистським окупантам, згадували події 75-річної давнини, говорили про їх причини та жахливі наслідки.

Актори в образах свідків трагедії вкотре нагадали присутнім, наскільки жахливими були ті березневі дні для маленьких корюківчан, беззахисних жінок, немічних людей. Тоді кожен з тих, кому вдалось вижити, переніс найбільший біль у житті від втрати рідних і близьких.

Тож висловлюємо щирі співчуття всім жителям Корюківки і їх рідним.