Відкрили меморіальну дошку в пам’ять про Руслана Амірова

Вже пройшов рік з дня загибелі Героя України, одного з її найкращих синів, який поклав життя, захищаючи свою Батьківщину та народ в неоголошеній війні, нашого земляка, уродженця селища Сосниця, солдата військової служби, кулеметника 2-ої механізованої роти 1-го механізованого батальйону 72-ої окремої механізованої бригади Руслана Амірова.

Загинув 23 квітня 2017 року внаслідок снайперського вогню у районі міста Авдіївка Донецької області. Цьому енергійному, доброму, чуйному молодому хлопцю було всього лише 25 років…

Указом Президента України від 02 вересня 2017 року № 259 нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

23 квітня пом’янули пам’ять загиблого воїна АТО біля каплички зібрались рідні Руслана, голова селищної ради, в.о. голови районної ради, настоятель Свято-Покровського храму, молодь та односельці.

Перед присутніми виступив селищний голова Андрій Портний та теплим і добрим словом згадав і про Руслана Амірова і про інших наших  героїв, які віддали своє життя на неоголошеній війні. Андрій Дмитрович висловив слова підтримки матері Руслана і зауважив, що подібні заходи на знак шани та світлої пам’яті захисників проводити –  це святий обов’язок. А також наголосив, що проводитимуться вони постійно і кожен, хто прийде вшанувати  пам’ять і покласти квіти, повинен бути там з усвідомленням свого кроку, а не з примусу.

Втамовуючи свій душевний біль та зібравшись з думками перед присутніми виступила мати Руслана Амірова і сказала:

«Втрата сина – це   болісна повічна рана, але я горда за свого сина, за свого героя, за свого захисника».

А ще розповіла про те, що Руслан був надійною опорою для неї. Оксана Амірова виховувала єдиного сина  сама і зуміла привити йому найцінніші якості героїзму, людяності і патріотизму.

Також на мітингу виступив в.о. голови районної ради Геннадій Смаглюк та настоятель Свято-Покровського храму. Всі присутні поклали квіти та хвилиною мовчання вшанували пам’ять Руслана Амірова.

Після поминальної панахиди у гмназії ім О. П. Довженка відбувся захід в пам’ять про колишнього учня цього закладу Руслана Амірова. Перед учнівською молоддю та всіми присутніми зі щирими словами, нестримуючи сліз, виступив класний керівник Руслана Валентин Мідько.  Також до слова запросили районного військового комісара Віталія Щербатенка, матір Руслана та інших. Під жалобний гімн Майдану «Гей, пливе кача» було відкрито пам’ятну дошку на фасаді гімназії. Учасники АТО, учнівська молодь, педагогічний колектив та громадськість поклали квіти та хвилиною мовчання вшанували пам’ять Руслана.