buttons buttons

Вітаємо з першим днем весни

На календарі 1 березня, а це означає тільки одне, починається новий сезон, причому сезон, коли природа прокидається і розквітає — перший день весни.

Зиму ще трохи помітно на вулицях селища, але в повітрі вже давненько витає солодкуватий запах весни. І нехай сьогодні холодний і швидкий вітер розвіває волосся і пробирається під пальто, ми знаємо, що зовсім скоро тепле сонце пробудить все навколо.

У кожного прихід весни має свої асоціації — для одних це ніжний звук капелі, для других — сонячні зайчики на стіні, таючі бурульки, а для когось це всього лиш калюжі,  і таючий сніг. Але як би там не було, радість від приходу весни жевріє в кожному серці. Після тривалих зимових днів так хочеться тепла, радості і ніжності.

Перший день весни не завжди несе в собі потепління або відчуття, що наближаються сонячні дні, проте сама думка, що вже настала весна, гріє серце і радує душу.

До речі, згідно з легендам, що дійшли до нашого часу, перший день весни, а саме 1 березня прийнято відзначати на честь одного юнака, який звільнив Сонце, що постало на землі у вигляді прекрасної дівчини, з лап Злого Змія, який полонив її і прирік весь люд на існування в вічній пітьмі.

Однак юнак своїм хоробрим вчинком повернув людям світло, радість і втіху, поплатившись за все своїм життям. Вважається, що на місці, де пролилася його кров, виросли перші після довгої зимової холоднечі квіти. Це були білосніжні квіти небаченої краси, окроплені червоними плямами, як згадка про пролиту юнацьку, на честь визволення коханої, кров.

Тому 1-е березня вважають святом великого пробудження світу від Злих сил, день повернення добра і життя на землю, день пробудження природи і приходу весни.