buttons buttons

Вода забрала з собою вже багато життів

Літо ще тільки почало набирати обертів. На вулиці ледве почала налагоджуватися тепла, сонячна погода, яка так і манить любителів відпочинку на природу, а особливо до водоймищ. Але, нажаль, не все так радісно, як здається. За цей дуже короткий час в Чернігівській області 6 людей вже потонуло на водоймах, трагедії сталися:

• 3 травня в р. Десна в с. Райгородок Коропського району працівниками поліції було піднято тіло чоловіка 1979 р.н.
  • 8 травня в р. Сейм в с. Матіївка Бахмацького району місцевими жителями було знайдено тіло чоловіка 1969 р.н.
  • 16 травня в ставку села Сутоки Городнянського району місцевими жителями було знайдено тіло дитини 2013 р.н.
  • 2 червня в р. Десна в с. Ладанка Чернігівського району водолазами обласної рятувальної станції №1 було піднято тіло чоловіка 1968 р.н.
  • 4 червня в озері біля с. Зайці Чернігівського району водолазами обласної водолазно-рятувальної станції було піднято тіло підлітка 2000 р.н.
  • 6 червня в р. Убідь в с.м.т. Сосниця працівниками Сосницького ВП Менського ВП ГУНТ в області було підняте тіло чоловіка.

Саме тому, не зайвим буде нагадати правила поведінки та відпочинку біля водоймищ. Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Але навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:

• купатися можна тільки у спеціально відведених для цього місцях;
  • діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
  • не купайтеся після вживання спиртних напоїв;
  • не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях;
  • не можна запливати за обмежувальні знаки;
  • не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
  • не треба купатися довго, краще купатися декiлька разів по 20-30 хв.;
  • не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
  • не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
  • не слід купатися наодинці;
  • не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
  • не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

Тож дотримуючись цих правил Ви убережете себе та близьких від негативних наслідків відпочинку.

Будьте обережні! Безпечного Вам відпочинку!