buttons buttons

Запалено вогонь патріотичного кінофестивалю «КіноДок»

Цього року Чернігівщина отримала можливість прийняти перший міжанроднирй фестиваль документального патріотичного кіно. Однією з причин обрати саме Чернігів площадкою для масштабного кінофоруму стала постать великого митця Олександра Довженка.

Тому 20 травня на території музею О. П. Довженка саме із символічного запалення вогників фестивалю на його малій батьківщині в Сосниці і розпочнеться відлік часу нового міжнародного фестивалю.

На урочистих заходах були присутні організатори проведення фестивалю Ганна Левківська та народний артист України Дмитро Чирипюк, голова районної державної адміністрації Валентин Очередько, заступник голови райдержадміністрації Олег Трамана, голова районної ради Володимир Жуковецький, Сосницький селищний голова Андрій Портний, кіномитці, представники закладів освіти та культури району, аматори сцени та літератори Чернігівщини, представники засобів масової інформації й громадськість Сосниччини.

В ході заходу від лампадки, що горить в хаті Довженків, було запалено символічний вогонь міжнародного кінофестивалю, який потім було передано на офіційне відкриття кінофестивалю «КіноДок».

Фестиваль тривав три дні, з 20 по 22 травня. Крім перегляду конкурсних кінострічок (який, паралельно проходив як для журі, так і для широкого глядача), було представлено велику позаконкурсну програму. Це були покази фільмів відомих кінорежисерів, і майстер-класи митців, зустрічі з творчими особистостями. Розпочався кінофорум відкритим показом фільму «Зима у вогні» на Красній площі міста.