buttons buttons

«Запобігти. Врятувати. Допомогти». Не залишайте дітей без нагляду

Акція «Запобігти.Врятувати.Допомогти»

20 жовтня, Сосницькі рятувальники провели заходи у рамках громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» у Сосницькій гімназії ім. О.П. Довженка.

Дітям розповіли про найбільш резонансні пожежі, котрі траплялися на території Сосниччини та області загалом, роботу підрозділу при ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод, надзвичайних ситуацій різного характеру. Учні школи ознайомилися з будовою і технічними можливостями пожежного автомобіля, побачили спеціальний одяг та спорядження, котре застосовують у своїй діяльності працівники ДСНС. В ході акції школярі із задоволенням приміряли на себе бойовий одяг вогнеборців та ознайомлювались з пожежно-рятувальною технікою і наявним оснащенням рятувальників, брали участь у гасінні умовної пожежі.

У ході проведення громадської акції «Запобігти.Врятувати.Допомогти.» школярам  нагадали, як правильно поводити себе з вогнем у побуті, у лісі,  куди звертатися за допомогою, як діяти у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів.

Директор школи впевнена, що зустрічі із рятувальниками у школі є дуже корисними для підростаючого покоління. Після спілкування з працівниками Служби  порятунку,  діти у повсякденні та під час відпочинку поводять себе набагато обачніше і обережніше.

Не залишайте дітей без нагляду

Щорічно на Чернігівщині виникають пожежі, надзвичайні події, внаслідок яких діти отримують різноманітні травми, або ще гірше — втрачають життя.

У осінньо-зимовий період основними причинами дитячого травматизму й трагічних наслідків є гра з вогнем чи піротехнічними виробами, самовільне користування печами, газовими або електричними приладами, порушення правил перебування на льоду водойм, недотримання заходів безпеки в разі виявлення боєприпасів або інших підозрілих предметів. Часто біда трапляється коли діти залишаються без належного нагляду дорослих і в пошуках розваги вигадують небезпечні ігри.

Це вказує на те, що підростаючому поколінню необхідно роз’яснювати до яких тяжких наслідків призводить порушення заходів безпеки та, як себе поводити, щоб уникнути лиха. Незнання елементарних правил безпеки — першопричини сумних та трагічних наслідків.

Шановні батьки!

Управління ДСНС України та Управління освіти і науки облдержадміністрації звертаються до Вас з проханням не залишати дітей без відповідного нагляду та частіше контролювати їхні розваги. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, правила поведінки на водоймах, під час користування пічним опаленням, електричними та газовими приладами, піротехнікою тощо. Періодично виділяйте декілька хвилин для відвертої розмови з дітьми, адже потім цей час вимірюватиметься ціною життя. Пам’ятайте, що безпека Ваших дітей залежить, насамперед, від Вас самих!

З повагою,
начальник Сосницького районного сектора