buttons buttons

«Зустріч на Десні» – змагання екстремалів

1 липня неподалік с. Велике Устя, відбулася цікава і видовищна подія – автораллі «Зустріч на Десні». Організували це екстремальне спортивне диво чернігівський позашляховий клуб «eXtremal» за підтримки Сосницьких районної і селищної рад, райдержадміністрації та зі згоди Великоустівської громади.

У нашому районі подібні перегони проводяться не вперше і цього разу показати свою майстерність водіння автомобілів та квадро циклів по бездоріжжю з водними перешкодами приїхали спортсмени-екстремали з Києва, Чернігова, Конотопа, Бобровиці, був і учасник із Сосниці. Перед початком авторалі організатори подякували органам влади Сосниччини за підтримку, а Великоустівському голові — за надане місце для змагань. Дещо незвичне, але разом з тим інтригуючи, прозвучав Гімн України виконаний на електрогітарі, після чого голова громади Валентина Циганок урочисто вручила організаторам цього авто шоу духмяний коровай та побажала спортивних успіхів на трасах.

Протистояння розпочалися перегонами на трасі класу Лайт — найпростішій, без водних перешкод. Цього дня тут можна було побачити як сучасні всюдиходи та квадроцикли іноземного виробництва, так і позашляховики ще радянських часів. До речі, на раритетному ГАЗ-69 клас водіння по бездоріжжю показав і наш земляк.

На трасі класу Хард, що з водними перешкодами, ситуація була набагато складнішою. Деякі позашляховики зійшли з дистанції. Для глядачів, котрих було дуже багато, це була ціла феєрична вистава. Звідусіль чулися аплодисменти, підбадьорливі вигуки, зойки розчарування.

Найнепрохіднішу трасу класу Прото, не дивлячись на грізний вид позашляховиків, майже ніхто не пройшов, надто в’язким було болото, з якого раз за разом лебідками витягували застряглих, але відчайдухи ще і ще намагалися пройти цю надскладну трасу й знову користувалися послугами лебідки або ж спеціальною лопатою-якорем. Але кращі були визначені й тут.

У перервах між заїздами групою музичного супроводу виконувалась концертна програма, багато громадян влаштувались щось перекусити, а для розваг дітей були надувні гірки, карусель, батути. Вистачало й солодощів, попкорну, інших наїдків та напоїв, бажаюча могли придбати різноманітні іграшки.

Заключним акордом автораллі стало вручення нагород. Переможці отримали кубки, медалі та почесні відзнаки. Від великоустівської громади її голова Валентина Циганок вручила учасникам перегонів пам’ятні подарунки.