Зустріч Послів країн Великої Сімки з представниками громад Чернігівщини

21 червня у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбулася зустріч Послів країн Великої сімки з керівниками об’єднаних територіальних громад Чернігівської області.

Посли країн Великої Сімки мали на меті дізнатись більше про успішні реформи в Україні, такі як реформа децентралізації, від безпосередніх учасників реформи – лідерів об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.

У обговоренні взяли участь Сергій Гарус, Іванівській сільський голова, Валентина Карпенко, Парафіївський селищний голова, Наталія Халімон, Куликівський селищний голова, Ратан Ахмедов, Корюківський міський голова, Сергій Пінчук, Любецький селищний голова та Андрій Портний, Сосницькій селищний голова.

Ірина Кудрик презентувала поважним гостям результати децентралізації в регіоні. Особливу увагу приділила фінансовим показникам діяльності громад та їх успіхам.

Кожен із голів, присутніх на зустрічі, мав можливість презентувати свою громаду, розказати про досягнення та успіхи, поділитися проблемами та викликами, з якими доводиться стикатися щодня. Вони розповіли про розподіл землі, двовладдя та тривладдя у громадах-районах, недосконалість законодавства, що стосується діяльності об’єднаних громад, реформу медичної та освіти сфери, розвиток туристичного потенціалу, залучення іноземних інвестицій.

Учасники зустрічі говорили про необхідність підтримки міжнародними партнерами перед Урядом та Парламентом України питань прийняття законопроектів щодо основ адміністративно- територіального устрою, передачі земельних ресурсів в розпорядження громадам, збереження стабільності державних субвенцій та дотацій на виконання переданих державою повноважень.

Джудіт Гоф, посол Великої Британії, особливо зацікавила тема гендерного представництва серед керівників громад. Вона зазначила, що за її спостереженням серед голів об’єднаних громад частіше зустрічаються чоловіки, а жінок у самоврядуванні набагато менше.

Довідково. Група підтримки України послів країн Великої Сімки була створена після саміту Ельмау-G7 у 2015 році для забезпечення прогресу у процесі економічних реформ в Україні шляхом надання узгоджених порад та допомоги українській владі. З метою надання Україні допомоги у проведенні реформ у січні 2018 року Група підтримки України послів країн Великої Сімки, яку на сьогодні очолює Канада, оголосила Пріоритетні напрямки на 2018 рік. Ці напрямки базуються на стратегічних цілях та ключових заходах Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду України до 2020 року, і їх буде переглянуто відповідно до зростаючих потреб та нових пріоритетів країни.