145 років з дня народження Лесі Українки

Сьогодні, 25 лютого 2016 року, виповнюється 145 років від дня народження Лесі Українки, справжнє ім’я якої Лариса Петрівна Косач-Квітка, – української поетеси та письменниці, перекладача, піаністки, етнографа та культурознавця.

З нагоди визначної події, цього дня в центральній районній бібліотеці відбулася книжкова виставка «Я житиму сльозою серед співів…» та однойменна година спілкування з відвідувачами бібліотеки.

Працівники бібліотеки розповіли школярам про основні віхи життя та творчості відомої поетеси, познайомили їх з добіркою книг та інших матеріалів про Лесю Українку.

Першоджерело 145 років від
дня народження Лесі Українки

Також на честь ювілейної дати пошуковик Google створив новий дудл (Doodle), який на стартовій сторінці пошуковика ілюструє відому п’єсу письменниці “Лісову пісню”.

 621x466-8d134d99bc7c4c1da0eb2ebeae137d3d

У 5 років Леся Українка почала самостійно писати п’єси, а в 8 – написала свій перший вірш. Лариса вивчила кілька іноземних мов. Але в 10 років у дівчинки почалися серйозні проблеми зі здоров’ям: у неї діагностували туберкульоз кісток. Із цієї причини довелося поставити хрест на музичній кар’єрі.

У 12 років Українка взялася за переклад книги “Вечори на хуторі біля Диканьки” Миколи Гоголя, її почали друкувати в українських літературних журналах.

У 19-річному віці вона сама написала для молодших сестер підручник “Стародавня історію східних народів”. Перші вірші Лесі були опубліковані в 1893 році.

У 1911 році вийшла драма-феєрія “Лісова пісня”, що вважається одним з кращих творів Лесі Українки. На честь ювілейної дати пошуковик Google розмістив на своїй головній сторінці святковий дудл (видозмінений логотип), на якому зображені Мавка й Лукаш із “Лісової пісні”.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: