17 січня – Всесвітній день дітей-винахідників

Винахідливість підростаючого покоління, особливо дітей, заслуговує уваги схвалення та визнання. Ось лише кілька прикладів знаменитих винаходів, які були створені дітьми:

Френк Епперсон, одинадцятирічний хлопець випадково залишив на вулиці стакан з лимонадом, була дуже морозна  зима. Вранці хлопчик знайшов свій стаканчик замерзлим. Ця знахідка стала початком створення «фруктового льоду», коли у 18 років Френк вирішив випускати заморожений лимонад.

16-ти річний хлопець Джон Ніссен в 1930-му році  вирішив натягнути армійський брезент на залізний каркас, щоб просто пострибати на своє задоволення. Так з’явився перший батут.

У 1824-му році Луї Брайль, хлопчик 15-ти років, придумав шрифт для людей з вадами зору. Цей шрифт був названий на його честь — шрифт Брайля.

Ж. А. Бомбардьє  в свої 15 років зі старого автомобіля фірми «Форд» зробив першу модель снігоходу.

Сучасне телебачення багатьом зобов’язана Філо Фарнсуорт, який в 15 років розробив проект електронної передачі зображень на великі відстані. Через 4 роки він розробив вакуумну трубку для створення зображень.

Американський школяр Джек Андрака створив в 15 років прототип тест-системи для діагностики раку підшлункової залози на ранній стадії. Цей тест в 168 разів швидше за всіх існуючих на сьогоднішній день розробок, при цьому він в 26 тисяч разів разів дешевше аналогів і ставить точний діагноз майже в 100 відсотках випадків.

14-річний Джона Кон розробив пристрій, що дозволяє перетворювати звукові хвилі в тактильні відчуття. Так люди, які погано чують, можуть відчути музику. Ця ідея прийшла Кону в голову, коли він приклався зубами до гітари.

15-річний школяр Суман Мулумуді надрукував на 3D-принтері чохол для iPhone, який робить з смартфона стетоскоп – медичний інструмент для прослуховування серця та інших внутрішніх органів людини.

Відомий президент Сполучених Штатів Америки Бенджамін Франклін, коли йому було 12 років,  придумав собі пристосування для швидкого плавання —  ласти. Згодом, він винайшов крісло-гойдалку та економічну малогабаритну піч для будинку.  Розробив модель електричного двигуна, а також дизайн Великої печатки США.

Не випадково день народження Бенджаміна Франкліна став датою  Дня дітей-винахідників.

Здатність до оригінального творчого мислення поширена дуже широко, можна стверджувати, що вона властива більшості нормальним людям. Як показує світовий досвід, дитячі винаходи часто впроваджуються в практику і працюють в інтересах суспільства. Наприклад, в Польщі у Варшаві вже більше десяти років працює бюро патентів на дитячі винаходи. За цей час в бюро надійшли десятки тисяч дитячих винаходів і проектів. Деякі з них запропоновані до впровадження в практику. У Нідерландах Інститут Lego активно залучає дітей в якості експертів, оскільки вважає дитяче креативне мислення дуже цінним для нових розробок.

Тож поважайте та цінуйте цікавість Вашої дитини! Можливо, саме вона стане причиною нового великого всесвітнього відкриття!

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: