21 сесія. Затвердили новий «Громадський бюджет»

17 жовтня відбулось засідання 21 сесії  Сосницької селищної ради 7 скликання. Як завжди перед сесією пройшло засідання постійних комісій, на яких детально були опрацьовані окремі питання порядку денного.

Всього на сесію було винесено 177 проектів рішень, з яких 165 – земельні питання.

Поміж них було розглянуто та прийнято такі рішення:

1. Внесено зміни до бюджетних призначень селищного бюджету на 2019 рік, основними показниками яких є збільшення незабезпечених до кінця року видатків на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери за рахунок доходної частини бюджету та перерозподілу видатків, і ця сума складає 1366,0 тис. грн. Змінами до бюджету було передбачено кошти на захищені статті видатків: придбання харчування дошкільних навчальних закладів в сумі – 50,0 тис. грн, оплата газопостачання закладу позашкільної освіти – 49,0 тис. грн. Соціально-важлива зміна до бюджету – виділення коштів обласному бюджету на забезпечення хворих громади на цукровий діабет інсуліном – 79,5 тис. грн, що забезпечить потребу до кінця року.
  2. Затвердили звіт про виконання селищного бюджету за 9 місяців: по доходах у сумі 54 688,4 тис. грн, видатках – 53 636,2 тис. гривень, кредитуванню – 25 000,00 грн. Власних доходів до селищного бюджету за 9 місяців поточного року залучено 17467,4 тис. грн, у тому числі до загального фонду – 16638,6 тис. грн., спеціального фонду – 828,8 тис. грн. Трансфертів з державного та інших місцевих бюджетів отримано 27980,2 тис.грн. На захищені статті видатків спрямовано бюджетних коштів майже 38,0 млн. грн., що складає 88,3% видатків загального фонду селищного бюджету. Найбільша галузева сфера видатків бюджету – це освіта, яку профінансовано в сумі 26,0 млн грн., що складає 62,1% видатків.
  3. Прийняли рішення про прийняття коштів по програмі «Підтримка Демократії 2019», яка фінансується в рамках програми польської співпраці. Це ті грантові кошти, за які селищна рада придбає службовий автомобіль для Територіального центру.
  4. Затвердили нове «Положення про громадський бюджет». Відтепер весь бюджет конкурсу єдиний для всієї громади, для всіх частин, без розподілу на старостати, а максимально гранична сума бюджету проекту – не більше половини загальної суми громадського бюджету. Крім того, будь який зареєстрований мешканець громади матиме право голосувати за будь який проект.
  5. Прийняли безоплатно із спільної власності територіальних громад сіл, селища Сосницького району у спільну власність сіл, селища Сосницької селищної ради майно, яке перебуває в оренді ДП «Сосницярайагролісгосп».
  6. Також на засіданні було розглянуто ряд земельних питань щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою,  затвердження проектів, надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок.