25 листопада – День вшанування пам’яті жертв Голодомору!

Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932 – 1933 років, історія не знає. У XX столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., проте саме Голодомор 1932-33 рр. був наймасовішим і найжорстокішим.

Тому щороку, наприкінці листопада, ми схиляємо голови в скорботі, вшановуючи пам’ять загиблих від Голодомору. Жорстокі тридцяті роки минулого століття стали однією з найтрагічніших сторінок в історії України.

Немислимий за своїми масштабами геноцид забрав життя, за різними оцінками, від 4 до 10 млн людей. Ще є живі люди, котрі пам’ятають голодомор і можуть розповісти про нього. Ще зберігається шанс засвоїти урок історії не за підручниками, а через безпосередній контакт із живими свідками.

Неможливо чути спогади очевидців тих подій без болю, хвилювання та страшного обурення. Та хоч якою б гіркою і трагічною не була правда про Голодомор, ми повинні її знати і зробити все, щоб подібного більше не повторилося.

З кожним днем події голодомору віддаляються в часі, не втрачаючи при цьому свого скорботного і трагічного значення, і вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити, аби закарбувати в серцях пам’ять про невинно убієнних наших братів та сестер, зробити все можливе, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору-геноциду.

Отож, щиро прошу Вас, шановні земляки, в День пам’яті жертв Голодомору 25 листопада о 16:00 приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання і згадати у спільній молитві усіх жертв цієї страшної трагедії. Якщо ми дорожимо пам’яттю про минуле, то маємо відповідальність за майбутнє!

Бажаю, щоб на столі українців завжди був хліб і до хліба, щоб ніколи у наших дітей не бачили голодних очей, щоб дитинство їх було щасливим і ситим, щоб наші люди завжди мали достаток, а держава була могутньою, процвітаючою і з високим рівнем добробуту.

І хай оберігає нас Господь від будь-якого лиха.

З повагою
голова Сосницької ОТГ
Андрій Портний

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: