3 грудня – Міжнародний день інвалідів

Міжнародний день інвалідів, який в 1992 році оголосила Генеральна Асамблея ООН, відзначається щорічно 3 грудня.

Однак основна мета цього свята зовсім не викликати жалість до цих людей, а навпаки нагадати, що інваліди знаходяться нарівні з усіма членами суспільства, що, незважаючи на інвалідність, будь-хто має право і може повноцінно брати участь в житті суспільства, вчитися, займатися спортом, створювати сім’ї та ростити дітей.

Активна життєва позиція, воля, міцність духу, завзятість і життєлюбність людей з обмеженими можливостями та їх родичів заслуговують захоплення і поваги, адже щодня вони долають безліч бар’єрів, про які ми часом не замислюємося. Незважаючи на життєві обставини, вони є прикладом цілеспрямованості, самовладання і вміння домагатися успіху.

На жаль, їм як і раніше доводиться стикатися з дискримінацією. Це проблема не окремих людей, а наша спільна – адже таким чином наша країна позбавляється потенціалу, який не вдається реалізувати інвалідам.

Тому наш обов’язок – зробити все для того, щоб розкрити їх особисті можливості, допомогти знайти своє місце в житті, щоб вони могли брати рівноправну участь в суспільстві. Користуючись нагодою дякуємо всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримку, й допомоги — реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.

Бажаємо кожній людині з особливими потребами витримки, мужності, оптимізму, уваги і підтримки рідних, близьких і друзів. Нехай у ваших домівках і серцях панують добро, тепло і радість!

Сосницька селищна рада