Андрій Портний переймав досвід на міжнародній конференції

26-27 листопада в Берліні була проведена міжнародна конференція, присвячена участі жителів в управлінні громадою та бюджетам участі. Участь у заході також приймав Сосницький селищний голова Андрій Портний, який мав змогу розповісти про досвід Сосницької громади.

На конференції були представники різних країн: Франції, Італї, Тунісу, Алжиру, Бразилії, Домініканської Республіки, Сербії, Арменії, Грузї, Казахстану, Азербайджану, Росії, Німеччини, України та інші.

Цікава форма роботи у групах і на панельних дискусіях. Більш докладно мали можливість вивчити досвід німецького містечка Ліхтенберг, Гельсінкі та Києва. Зі свого боку, розповідали, як у Сосницькій громаді запроваджують бюджети участі. Ми акцентували увагу не на проектах, а на процесі, як це робиться. Хто подає заявки, яким чином відбувається відбір, як впроваджувався цей процес. Оце основне питання, яке обговорювали під час дискусій», – сказав очільник Сосницької ОТГ.

За результатами отриманого досвіду наступного року він пропонуватиме громаді впровадити кілька додаткових проектів. Йдеться про окремий бюджет для шкіл і громадських організацій.

Варто зауважити, що поїздку повністю оплачувала німецька сторона і жодної копійки з селищного бюджету на це витрачено не було.

Сосницька селищна рада