Андрій Портний взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку

Вчора в Києві, в Міжнародному виставковому центрі, під головуванням Президента України Петра Порошенка та за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулося сьоме засідання Ради регіонального розвитку.

Серед запрошених – керівництво парламенту, голови ОДА та РДА, представники місцевого самоврядування та широка спільнота людей, від яких залежить майбутнє нашої країни. Участь у засіданні також взяв і Сосницький селищний голова Андрій Портний.

На засіданні йшлося про  подальше впровадження реформи децентралізації, передачу повноважень і ресурсів у громади, медичну та освітню реформи, забезпечення соціального захисту громадян, посилення української армії та інше.

Зокрема, Президент Петро Порошенко наголосив, що впровадження реформи децентралізації довело її економічну ефективність.

Під час Ради регіонального розвитку президент також зауважив, що вперше частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України перевищила 50% і за чотири роки власні доходи місцевих бюджетів зросли з 69 мільярдів гривень до 231 мільярда. За його словами, частка власних доходів місцевих бюджетів у ВВП зросла з 5% до більше ніж 7%, а розмір державної підтримки на розвиток громад та розбудову інфраструктури за 4 роки збільшився у 39 разів.

Петро Порошенко підкреслив, що впровадження реформи децентралізації довело її економічну та політичну ефективність, і тому вона має стати незворотною. Реформа децентралізації, вважає глава держави, здійснювалася для того, щоб наблизити владу до людей, скоротити відстань від людини до громади, яка має реальний фінансовий ресурс для вирішення проблем.

Також Президент закцентував на важливості ініційованої ним реформи сільської медицини та будівництві житла для українських військових, збільшенні субвенції на інклюзивну освіту, на 100% забезпечити субсидіями тих, хто їх реально потребує.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що наступний рік має стати роком нових можливостей і посилення вже напрацьованого позитиву.

Сосницька селищна рада