Асоціація міст України провела Загальні Збори уповноважених представників органів місцевого самоврядування

9 грудня Асоціація міст України провела Загальні збори уповноважених представників органів місцевого самоврядування. Також учасниками зборів був селищний голова Сосниці А. Портний.

Збори відкрив голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко. Учасниками зборів були 280 делегатів – представників громад-членів АМУ. Віталій Кличко привітав їх і повідомив, що нині до складу АМУ входить 575 членів, у 2016 року вступили ще 16, з них 5 членів Асоціації – це новостворені об’єднані територіальні громади.

На зборах Асоціації були також присутні Премєр-Міністр України В.Гройсман, Віце-премєр-міністр Геннадій Зубко, народні депутати, представники КМ України та Адміністрації Президента, експерти міжнародних проектів.

Було озвучено привітання від Президента України Петра Порошенка, в якому сказано: за два роки реформи кількість об’єднаних громад в Україні зросла вдвічі. З метою сприяння децентралізацій ній реформі  Президент України видав Указ «Про першочергові заходи з розвитку місцевого самоврядування в Україні на 2017 рік». Документ визначає одним із пріоритетів розвитку держави у 2017 році підвищення правової, організаційної та фінансової спроможності місцевого самоврядування в Україні та покликаний вивести у наступному році процес добровільного об`єднання територіальних громад на завершальний етап. Про це йдеться в тексті звернення Президента до членів АМУ.

Вітання від Голови ВР України зачитав Голова парламентського Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко.

Потім до голів громад звернувся Премєр-міністр  України Володимир Гройсман. Він вже вдесяте бере участь у Зборах АМУ. В. Гройсман  привітав міських, сільських та селищних голів з Днем місцевого самоврядування і зазначив, що з 2014 року Уряд постійно спілкується з місцевим самоврядуванням та асоціаціями. Реформа децентралізації, за його словами, тримається на трьох китах: повноваження, фінансові ресурси та відповідальність. Громади демонструють успіхи в процесі реформи, хоча вона не проста. Місцеві бюджети в порівнянні з минулим роком зросли більш, ніж на 60%, на 44 млрд грн.. На сьогодні за 11 місяців виконання місцевих бюджетів сягнуло 104,1 %. Це означає, що спостерігається постійна тенденція зростання. І на 2017 рік очікується зростання на рівні 25% по місцевим бюджетам. А в житті це – шкільні автобуси, відкриття опорних шкіл, відремонтовані дороги, ФАПи та багато іншого. Слід розуміти, що успіхи об’єднаних громад – це успіхи людей, які в них живуть, зазначив Володимир Гройсман.

Він зазначив, що лідером запровадження реформи місцевого самоврядування  є Тернопіль, де в області створено 26 об`єднаних територіальних громад. Ще 10 буде створено в результаті виборів 11 та 18 грудня. Бюджети громад Тернопільської області  тільки від об`єднання по власним доходам зросли в три рази. Якщо говорити про цільову підтримку – то в дев`ять разів – сказав В.Гройсман.

За його словами, тепер громади мають навчитися ефективно використовувати ці гроші. Він повідомив, що у 2017 році на децентралізацію з Державного бюджету буде направлено 9 млрд грн.

Далі учасники Зборів змогли задати питання присутнім на Зборах високопосадовцям.

Перед учасниками Зборів виступив і Голова Комітету ВР України  Сергій Власенко. Він повідомив, що проект Закону про службу в органах місцевого самоврядування погоджений Комітетом і готовий до прийняття у другому читанні та в цілому. Він зазначив, що Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики і місцевого самоврядування, який він очолює, працює над тим, щоб позиція органів місцевого самоврядування була почута. До учасників зборів також звернулися представник голови АМУ в парламенті, народний депутат Ольга Продан і Віце-прем`єр-міністр  – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

(За матеріалами прес-служби Асоціації міст України)

>>> ERROR: Contact the Administrator to see this content <<<

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: