Беремо участь в ініціативі «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах»

Представники Сосницької селищної ради в складі спільної делегації з Чернігівської та Хмельницької областей у період з 8 по 11 квітня взяли участь у навчальному візиті до Республіки Польща.

Питанням 4-денного візиту було «Вдосконалення цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадян України».

Місцем проведення навчання було маленька громада Фаленти з населенням 690 осіб Мазовецького Воєводства Республіки Польща.

Делегація ознайомилася з історією створення, організацією роботи та функціонуванням добровільних пожежних команд сільських громад: Фаленти, Рашин та Новая Вєсь.

Тренери проводили навчання, пов’язані з метою проекту, такі як добровільні пожежні команди та безпека на місцевому рівні, державна пожежно-рятувальна система та організація пожежної безпеки, організаційна концепція ДПК та модель безпеки місцевої громади.

Коротко про деяких тренерів: генерал у відставці Марек Ковальскі – координатор проекту, генерал у відставці, колишній заступник голови Державної пожежної служби Польщі, колишній заступник начальника управління цивільного захисту в Польщі. Протягом більше 10 років здійснює нагляд і реалізує ряд проектів, пов’язаних з підтримкою українських пожежників. В даний час керівник регіонального відділу Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща в Щеціні.

Генерал у відставці Вєслав Боґдан Лесьнякєвіч – колишній голова Державної пожежної служби Польщі, колишній керівник державної служби цивільного захисту.

Полковник у відставці Ярослав Коженєвскі – фахівець з логістики, фінансів та управління пожежними та рятувальними системами на різних стадіях реакції в надзвичайних ситуаціях.

Полковник у відставці Кшиштоф Біскуп – віце-президент Європейського Альянсу з пожежної безпеки (European Fire Safety Alliance), колишній директор навчальних департаментів у Національному штабі Державної пожежної служби та в Агенції захисту населення та антикризового менеджменту, колишній заступник коменданта Головної школи пожежної служби у Варшаві, має 5 років досвіду директором департаменту міжнародного співробітництва у Національному штабі Державної пожежної служби.

Крім навчання, делегація відвідала столицю Польщі – Варшаву, під час якої ознайомилася з основними пам’ятками адміністративного центру держави та визначними її місцями.

У Варшаві присутні учасники ознайомилася з умовами організації та роботи Центру екстрених викликів урядового міста, так як безпека громадян є основними пріоритетами держави, її органів влади і місцевого самоврядування, адже не має нічого ціннішого за людське життя.

По приїзду у навчальне містечко, дискусія велась щодо питання ролі та місця органів місцевого самоврядування у вирішенні питань цивільного захисту, адже досить часто лік на отримання допомоги обчислюється навіть не хвилинами. Тому, дуже важливим є наявність в населених пунктах людей, які нададуть першу допомогу, до того часу поки не прибудуть основні рятувальні сили. У Польщі, для прикладу, є 31 тисяча створених добровільних пожежних команд, у яких налічується 700 тис. його членів (з них 120 тис. осіб стоять на сторожі життя людини і готові у найкоротший термін виїхати на пожежу чи іншу подію, 580 тис. осіб залишаються в громадській діяльності).

По закінченню навчання всі його учасники отримали сертифікати з удосконалення муніципального цивільного захисту в об’єднаних громадах України.

Набутий досвід Польщі стане фундаментом для вдосконалення цивільного захисту в ОТГ.

Поїздка відбулася за сприяння та підтримки програми U-LEAD з Європою та Республіки Польща.