Букет підсніжників — краса поза законом

36419590Звертаємо увагу, що з настанням весни активізується ганебне явище – торгівля рідкісними червонокнижними рослинами: підсніжником білосніжним (звичайним), підсніжником складчастим, білоцвітом весняним, шафраном Гейфелівим та цибулею ведмежою (черемшою). Практично всі весняні лісові квіти України є на межі зникнення.

Торгівля первоцвітами здійснюється відкрито, пік припадає на 7-8 березня, однак пам’ятайте, що як продаж, так і купівля цих первоцвітів є порушенням Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ» та Правил торгівлі на ринках.

3209Наголошуємо на тому, що заборонений продаж усіх диких «червонокнижних» квітів. Вмовляння перед природоохоронцями, що нібито вони вирощені у теплиці чи біля хати, не мають значення, бо заборона стосується усіх рослин, занесених до Червоної книги України – головного державного документа, який оберігає рослинний та тваринний світ від повного знищення.

Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу в сумі від 51 до 255 грн та конфіскацію рослин (ст.88-1 КУпАП); ті ж дії, вчинені щодо червонокнижних рослин від 153 до 408 грн. з конфіскацією рослин.

Екологи закликають не купувати весняні первоцвіти — це дозволить значно скоротити попит.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: