Чернігівщина 11-а у підсумковому рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів за 2015 рік

За даними моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів, оприлюдненого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, за результатами січня-грудня 2015 року Чернігівська область зайняла 11 місце. Таким чином, Чернігівщина піднялась на 10 позицій у рейтингу порівняно з січнем-вереснем 2015 року.

За напрямком «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» область посіла 12 місце в рейтингу. Це на 1 позицію більше січня-вересня 2015 року, в основному — за рахунок зростання на 12% капітальних інвестицій (9 місце, +6 пунктів).

За напрямком «Економічна ефективність» область зайняла 19 місце. За індексом обсягу сільськогосподарського виробництва посідаємо 7 місце (+13 пунктів); за обсягом виробництва продукції сільського господарства у розрахунку на одну особу сільського населення – 8 місце (+3 пункти); за індексом промислової продукції – 17 місце (+2 пункти).

За напрямком «Фінансова самодостатність» у 2015 році область піднялась на 4 позиції і зайняла 10 місце, за напрямком «Ефективність ринку праці» – 14 місце (на 5 пунктів вище).

За напрямком «Розвиток інфраструктури» у 2015 році область підвищила свій рейтинг на 5 позицій порівняно з січнем-вереснем 2015 року і зайняла 15 місце. На це, в основному, вплинуло зростання обсягу прийнятого в експлуатацію житла (+58,4 %), за цим показником область посіла 7 місце (+4 пункти).

Також область додала за напрямком «Відновлювана енергетика та енергоефективність», де рейтинговий показник зріс на 11 пунктів і досяг 7 місця. Цей результат — за рахунок підвищення таких показників як «Частка сумарної потужності котелень на альтернативних видах палива в регіоні» (10 місце, +15 пунктів) та «Частка оснащення багатоквартирних житлових будинків побудинковими приладами обліку теплової енергії» (5 місце, +10 пунктів).

Нагадаємо, аналіз показників соціально-економічного розвитку областей здійснюється у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики».

За повідомленням Департаменту економічного
розвитку Чернігівської ОДА

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: