Чому до цього часу в окремих споживачів громади відсутня електроенергія?

У минулі роки на території Сосницького району здійснював свою діяльність Сосницький район електричних мереж ПАТ «Чернігівобленерго», який забезпечував контроль та своєчасно усував аварійні пошкодження ліній електропередач та трансформаторних підстанцій  в межах району.

В теперішній час лінії електропередач і підстанції, розташовані в громаді поділено за зонами відповідальності між трьома РЕМами.

Під час негоди 1 липня поточного року, що супроводжувалась шквальними поривами вітру, на території громади трапились пориви дротів ліній електропередач.

До цього часу в окремих споживачів сільських населених пунктів громади і смт Сосниця відсутня електроенергія, що створює небезпідставні обурення серед громадян та створює соціальну напругу, так як починають псуватися продукти харчування, що люди заклали у холодильники і морозильні камери. Багато сільських громадян використовують для споживання воду, добуту з допомогою індивідуальних насосних станцій. Та інші незручності, що створює відсутність електроенергії.

Для подачі заявок на усунення поривів дротів електропостачання і споживачі, і Сосницька селищна рада не можуть додзвонитись до кол-центру ПАТ «Чернігівобленерго» та диспетчера Менського відділення РЕМ. Лінія протягом трьох діб перевантажена, диспетчери Менського РЕМ або не беруть телефону, або лінія зайнята, а тому на бездіяльність органів влади надходять чисельні скарги від громадян.

Як показують наслідки негоди, що трапилась на території громади, дана кількість аварійних підрозділів, підзвітних ПАТ «Чернігівобленерго» не в змозі оперативно вирішити питання безперебійного постачання електроенергії споживачам громади.

Враховуючи зазначене, Сосницька селищна рада направила лист-клопотання до Чернігівської обласної державної адміністрації та ПАТ «Чернігівобленерго» по збільшенню кількості його аварійно-відновлювальних підрозділів та покращенню телефонного зв’язку з підзвітними диспетчерськими службами, для своєчасного реагування та ліквідацію наслідків виникнення можливих аварійних ситуацій, з метою забезпечення безперебійного електропостачання споживачів на території Сосницької громади.