Делегація із Сосницької громади відвідала фестиваль «На гостини до Івана»

15 червня в с. Чортория, Кіцманського району, відбувся фестиваль «На гостини до Івана» – традиційний захід, присвячений дню народження Івана Миколайчука, наступника Олександра Довженка в сфері українського кіно.

Відвідали меморіальний музей-садибу кіномитця і земляки Довженка на чолі з селищним головою Андрієм Портним. Також в заходах взяли участь Ольга Ярмуш, заступник директора з наукової роботи музею О.П. Довженка та Віталій Супрун, представник ГО «Сосницькі горизонти».

«Нам дуже хотілося бути на цій землі, бо долі Івана Миколайчука і Олександра Довженка – схожі – розповідає Андрій Портний, голова Сосницької ОТГ, – Основна мета нашого приїзду – це започаткувати культурний діалог між нашими громадами і потім, щоб це переросло у тісну співпрацю і на економічному рівні. Ми маємо зшивати Україну, зшивати дружніми зв’язками. Це гарний привід, щоб цей діалог розпочати».

Цього року видатному українському актору та режисеру Івану Миколайчуку виповнилося б 78 років. Він завжди казав, що мріє про такий свій день народження, який він міг би відзначити зі своїми земляками, накрити у селі столи.

Тому цього дня, як і щороку, всі села по дорозі від Чернівців до рідного Іванового села Чорториї уздовж дороги зустрічають гостей фестивалю накритими гостинними столами.

У центрі села святкування розпочалися з ранку.  Тут було встановлено символічну браму із відчиненими воротами, через які входили всі гості. Всіх народними мелодіями зустрічали глинницькі музиканти. Від брами до садиби Івана Миколайчука розташувалася виставка-ярмарок народних виробів та сувенірів.

Сосницька селищна рада